SHBA: Do t’i dërgojmë trupat tona tokësore në kufi me RusinëZëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, ka thënë se Rusia dhe presidenti i saj, Putin, tani qëndrojnë vetëm dhe “kanë zhveshur para botës” fajësinë e një agresioni ndërkombëtar.

bajden-500
-Rusia ka ofruar një varg arumentesh për të arsyetuar atë që nuk është më shumë përveç se një aneksim tokash, ka thënë Biden gjatë një vizite që i ka bërë Polonisë dhe shteteve Baltike.
Ai ka bërë të ditur edhe se Shtetet e Bashkuara janë duke shqyrtuar dërgimin e trupave tokësore për ushtrime në kufijtë e shteteve baltike, në përpjekje për të siguruar Europën dhe aleatët e NATO-s për angazhimin në parandalimin e agresionit të mëtejmë territorial nga ana e Rusisë.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)