Orgjitë e Edvinit në 91-in me 3 meshkuj të tjerë07-03-2009 / L. Quku
Imazh

Partia Demokratike ka akuzuar kryesocialistin Edi Rama, se është ai që fshihet pas përgjimit ndaj ish-ministrit, por makinacionet nuk mund t’i bëjnë shqiptarët të harrojnë skandalet e tij me ish-bashkëshorten, fotot nudo, apo edhe denoncimet për orgjitë kolektive të tij me 3 meshkuj të tjerë, të gjithë të njohur për publikun kryeqytetas 

TIRANE - Partia Demokratike reagoi dje ndaj protagonistit të ngjarjes më të bujshme të kësaj jave, asaj të episodit “Pango”, kryetarin e Partisë Socialiste, Edi Rama, i njohur edhe botërisht madje, për perverset e tij imorale, si për shembull lakuriqësia nëpërmjet fotove nudo në plazhet publike, apo edhe marrosjen hipokrite të tij, me njerëz të afërt të familjes, duke sajuar dhe shpifur akuza nga më të mbrapshtat edhe për vetë bashkëshorten e tij. 
Zëdhënësi i selisë blu Gerti Bogdani, deklaroi dje se Edi Rama, Mr. 15% apo Mr. Dosja, dhe tani Mr. Lakuriqi, dëshmoi para shqiptarëve, se ai, personalisht, qëndron para skenarit të përgjimit dhe organizimit të kurthit ndaj Ylli Pangos. 
“Partia Demokratike thekson në përgjigjet e histerisë, të Mr. Lakuriqit, se njeriu i vetëm që nuk ka fytyrë dhe gojë të flasë për këto probleme është Edi Gjethja e Fikut Rama. Vërtetë Ylli Pango ka gabuar rëndë, por ti z. Rama nuk ke fytyrë, as gojë, të flasësh për çështje morali, sepse Tirana, Shqipëria dhe mbarë bota të njeh ty, jo vetëm si Gjethja e Fikut, po edhe si njeriu më pervers që mund të ekzistojë.
Kjo sepse je ti z. Rama i vetmi në Shqipëri që në vitin ’91 lëshove akuza monstruoze ndaj bashkëshortes tënde të nderuar, se ajo e kishte djalin me babanë tënd. Këtë akuzë të pështirë sa vet morali yt, e përdore edhe si padi për të divorcuar dhe shkatërruar jetën e një nëne, një zonje, një artiste të çmuar të këtij vendi”, u shpreh Bogdani.
Zëdhënësi i PD-së tha më tej se “vërtetë Ylli Pango ka gabuar rëndë, por ti Rama nuk ke gojë të flasësh, se me perversitetin tënd në vitin ’91, pasi rrënove jetën e 1 njeriu të pafajshëm, nënës së djalit tënd, praktikove me zotërinjtë A. K., S. N., E. T., dhe tre femra si puna juaj për gjashtë muaj rresht orgji kolektive. Je ti Gjethja e Fikut, që për instinktet tua shtazore në eksese histerike, detyrojë fqinjët tuaj në mënyrë të përsëritur të të padisnin në polici. Ti dhe ata që të rrethojnë ty, nuk mund të flisni për moral, ndërkohë që vraponi mbas testeve të ADN duke akuzuar njëri-tjetrin”, tha Bogdani.
Në vijim ai shtoi se Edi Rama, nuk ka gojë, as fytyrë, të flasë për njeri, ndërkohë që ai si Ministër Kulture e shndërroi atë ministri në kuplara, njëlloj siç ka shndërruar sot kullën e Myslym Pezës në një kuplara të padeklaruar. “Ti nuk mund të flasësh për problemin e z. Pango, jo vetëm se je sajues i skenarit të tij, por sepse ti në marrëdhëniet dhe raportet e tua, ngjet shumë herë më tepër me kafshë apo njerëz primitivë sesa me një njeri të qytetëruar. Edi Rama nuk ke gojë të flasësh, se je i vetmi politikan në këtë planet, që si Ministër i këtij vendi, do të detyroje gazetat të mbulonin me gjethe fiku të pasmet dhe të parmet tua. Gjethja e Fikut do të të ndjekë deri në fund të jetës tende politike. Ndaj, e drejta jote është vetëm heshtja”, nënvizoi zëdhënësi i Partisë Demokratike Gerti Bogdani.
Sipas Bogdanit, kryeministri Sali Berisha, vendosi në moment ndaj abuzimit të papranueshëm dhe të papajtueshme me kodin e etikës të zyrtarit, të Ylli Pangos.
“Ky është dhe do të jetë standardi konstant i Kryeministrit dhe i Partisë Demokratike, ndaj cilitdo”, u shpreh Bogdani.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)