Edi Rama, orgji kolektive me tri femraDemokratët akuzuan dje kryesocialistin Edi Rama si njeri të skandaleve seksuale, madje duke i kujtuar orgjitë kolektive me tri femra jo shumë kohë më parë. Shkak për këtë është bërë sulmi që tellallët e tij po i bëjnë zëdhënësit të PD-së, Gerti Bogdani. Duke i dënuar këto sulme, përmes një deklarate për shtyp, PD-ja bëri dje të ditur se nuk mund të mbulojë lakuriqësinë e turpin e tij, duke vënë në shënjestër të sulmeve zëdhënësin demokrat. Sipas PD-së, nuk është Gerti Bogdani që akuzon Edi Ramën për orgji kolektive me zotërinjtë A.K.S.N.E.T. dhe tri femra si vetja e tyre, por është Edi Rama që i organizoi ato për 6 muaj rresht, edhe duke i filmuar dhe hedhur ato në panel. “Nuk është Gerti Bogdani që ka akuzuar Edi Ramën se në aksese histerike të orgjive të tij prishte qetësinë familjare të komshinjve të tij, por janë komshinjtë e tij, të cilët e kanë denoncuar atë disa herë në polici për prishje të qetësisë familjare të tyre”, - thuhet në njoftimin për shtyp. PD bën më tej të ditur se nuk është Gerti Bogdani ai që ka zhveshur lakuriq Edi Ramën, ish-ministër, në plazhet publike, por është Edi Rama që ka vendosur standarde, të cilat qëndrojnë në kreun e piramidës së turpit të moralit njerëzor. Ndaj Partia Demokratike i kërkoi dje: “Shalsit të Bashkisë dhe Mimit të Partisë të ndërpresin sulmet ndaj zëdhënësit të Partisë Demokratike dhe të garantojnë qytetarët se lideri i tyre nuk do të shfaqet më pa të mbathura në publik”. Partia Demokratike dënon këto sulme ndaj z. Bogdani, i cili u tha qytetarëve të Shqipërisë të vërtetat për liderin e tyre, të vërteta që nuk i di vetëm Tirana dhe Shqipëria, por e tërë bota. “Shalsi i Bashkisë dhe Mimi i Partisë duhet ta dinë se nuk është Gerti Bogdani që akuzoi Edi Ramën për akuza të rënda ndaj së shoqes se fëmijën e ka me të atin e tij, por është vetë Edi Rama, që ka divorcuar nënën e djalit të tij për këto akuza dhe i ka rrënuar jetën”. 

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)