‘Sekrete’ qe nuk i dini per meshkujt

‘Sekrete’ qe nuk i dini per meshkujt


Te gjithe meshkujt kane ‘sekrete’. Po ju zbulojme disa prej tyre.

1. Mos u perpiqni te mesoni nje mashkull ne publik sesi ta beje diçka. Ata mesojne ne privatesi, ne publik ata dine gjithçka.

2. Kur nje grua sheh se rrobat i rrine ta ngushta, ajo do te mendoje se ka fituar peshe. Kur nje burre sheh se rrobat po i rrine ngushte, ai mendon se veshjet jane tkurrur.

3. Te martosh nje burre te divorcuar eshte pergjegjesi ekologjike. Ne nje bote, ku ka me shume femra se meshkuj, paguhet per te ricikluar.

4. Burrat jane njerez shume te sigurt. Mashkulli eshte aq i bindur se kur shikon sport ne televizion, ai mendon se nese perqendrohet, mund ta ndihmoje ekipin e tij.

5. Nese doni vemendjen e nje mashkulli, mos u perfshini ne momentet kur ai eshte duke pare nje ndeshje futbolli.

6. Burrat jane si telefonat me shume butona. I bene ata te ndjehen me te rendesishem.

7. Menyra sesi nje mashkull e shikon veten ne pasqyre, do t’u tregoje nese ai mundet ndonjehere te kujdeset per dike tjeter.

8. Burrat nuk kane celulit. Perendia duhet te jete mashkull.

9. Kur jane 4 ose me shume djem se bashku, ata flasin per sportin, kur jane 4 ose me shume vajza se bashku ato flasin per djemte.

10. Nese nje mashkull te thote, “Une do te telefonoj ty,” dhe ai nuk e ben, ai nuk harroi … ai nuk e ka humbur numrin tuaj … ai nuk vdiq. Ai thjesht nuk do te te marre ne telefon.

11. Meshkujt, te cilet degjojne muzike klasike, nuk jane te prirur te peshtyjne.

12. Meshkujt harrojne gjithçka, femrat kujtojne çdo gje.

13. Meshkujt, qe kane shpuar veshet, jane me shume te pergatitur per martese. Ata kane pervojen e dhembjes dhe kane blere bizhuteri.

14. Meshkujt do ta donin me shume monogamine, nese ajo nuk do t’u dukej shume si monotoni.

15. Kini kujdes nga meshkujt, qe jane tullace dhe te pasur, arroganca e te “pasurit” zakonisht e anulon te miren e te qenit “tullace”.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)