5 arsye perse femrat duhet te bejne seks cdo dite

Lodhja, rutina, femijet dhe nje sere problemesh te tjera nuk kane fund. Gjithe kjo ngarkese reflektohet ne menyre direkte ne shtrat duke zbehur ndjeshem intensitetin e raporteve seksuale mes bashkeshorteve.

Shkrimtarja amerikane Meg Conley rendit pese arsye se pse cdo femer duhet te beje dashuri me partnerin cdo nate.
5 arsye perse femrat duhet te bejne seks cdo dite
– Sepse pervec te qenit nene qe kujdeset per femijet dhe shtepine, femra eshte edhe grua dhe dashnore. Zbulimi i kesaj kenaqesie fale nje perkedhelje ndaj bashkeshortit apo me shume se kaq, eshte nje eksperience e bukur qe duhet perseritur cdo nate.

-Nese deshironi qe bashkeshorti juaj te sillet si nje burre i vertete, duhet qe ta trajtoni si te tille. Keshtu qe cdo femer duhet ti garantoje perkedheli dhe intimitet.

-Sepse eshte e rendesishme qe te perfitoni nga cdo moment per intimitet, qofte kur femijet i ze gjumi, apo ne nje moment kur jeni vetem. Sepse ai djali qe iu priste poshte shtepise, eshte po aty.

-Seksi largon stresin, ndaj nuk ka nevoje per shume shpjegime. Thjesht lereni veten te lire.

-Jeta eshte e mbushur me gjera te bukura, keshtu qe nuk ka arsye pse duhet te hiqni dore nga njera prej tyre. Nuk ka gje me te bukur se ta mbyllni diten ne krahet e partnerit.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)