Studim: ‘Per madhesine e …. jane me te fiksuar meshkujt se sa femrat’

Kur eshte fjala per madhesine e penisit, gjithmone thuhet sa me i madh qe te jete aq me mire, por sipas nje paneli gazetaresh te seksit nga kolegji, kjo nuk qendron.
Katherine Marrone, nje kolumniste e seksit, ne Universitetin e Oregon shpjegoi per Caitlyn Becker HuffingtonPost se nje njeri i mire pajisur nuk eshte gjithmone nje gje e mire, vecanerisht kur i shkakton dhimbje gruas.
‘Per madhesine e …. jane me te fiksuar meshkujt se sa femrat’
“Nuk eshte se penis i madhesise me te madhe eshte e barabarte me kenaqesine me te mire, domosdoshmerisht,” tha Marrone, duke shtuar se “por, ne qofte se dikush pelqen penisin me te medh per shkak se e nxit menderisht, atehere kjo eshte krejtesisht ne rregull. Por nuk eshte e nevojshme, dhe eshte e rendesishme qe te mos vihen ato standarde ne njerez dhe t’i bejne njerezit qe te ndjehen keq per trupin e tyre nese ata nuk e kane penisin e gjate 20 cm”.
Boni Mata, nje kolumniste e seksit per The Daily Kalifornia ne Universitetin e Kalifornise, Berkeley, ka thene se meshkujt mendojne per madhesine e penisit me shume se sa vete femrat.
“Une nuk e gjykoj nje njeri kur ai zhvesh pantallona e tij, dhe shoh se penisi i tij nuk eshte aq i madh sa partnere te tjere qe une kam pasur”, tha Mata.
Ndersa kolumnistja tjeter e seksit, Talia Bauer theksoi disa rrethanat ne te cilat penisi i vogel mund vertete te jete me shume i preferuar.
“Nje penis i vogel ne fakt mund te jete shume me i mire per seks anal apo seks oral,” tha Bauer.
Diskutimet u bazuan ne kete menyre: Madhesia e Penisit ka nevoje per t’u lene prapa.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)