Prizrenalitë i qojnë selam Buzhales: Nëse vjen ne Shatërvan të arrestojmë

Grupi i qytetarëve që janë në gjendje ta hajnë edhe mutin e vet për shkak të Erdoganit, me banim të përkohshëm në Prizren por me mendje në Stamboll, kanë lëshuar një komunikatë për media nëpërmjet së cilës bëjnë be se do ta zbatojnë kërkesën e liderit të tyre shpirtëror

prizren
“I qojmë selam Berat Buzhalës se nëse e shohim në Shatërvan do të arrestojmë sepse këtu është territori i Turqisë dhe këtu vlejnë urdhrat e tyre”, ka thënë Grupi i qytetarëve “Gati Të vdesim për Erdgoanin, por jo edhe për Ramadanin”.
Sipas tyre, qytetarët e këtij grupi nga sot në mëngjes janë duke patrulluar nëpër të gjitha rrugët me kalldrëm në Prizren në kërkim të Buzhalës.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)