Kenge labe per Shukriun: Ç’na bere kryetar, te dhame votat na dhe k*r (Video)

Kenge labe per Shukriun: Ç’na bere kryetar, te dhame votat na dhe k*r (Video)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=80&v=22Au2uTFi5A

Shkruaje në Akull - Shukriu shokë Shukriu - Mori votat e na *iu


Zjarr Televizion befason serish. Kesaj radhe “shenjestra” eshte ish-kryebashkiaku i Dibres, Shukri Xhelili, i cili kerkonte favore seksuale per nje vend pune. Me poshte kenga polifonike qe ironizon Rilindjen dhe ish-kryebashkiakun: Shukriu shoke Shukriu – Mori votat e na *iu Shukriu shoke Shukriu Mori votat e na *iu Ah ç’na bere kryetar Te dhame votat, na dhe *ar Shukri hajde vlla Amanet ty po ta la Per vend pune mos merr leke Po kerko te vine pa breke Shukri hajde vlla Kerko çika nder dibrane Jepua nga nje vend pune E na i sill deri n’Tirane Shukri hajde vlla Nuk eshte turp nuk eshte hata Qe te jete rilindja e fisme Dil te shohin me breke t’grisme Na mashtrove gjithe lezet Kur the burrat ne pune te vet Syve na i hodhe pluhur Grate ne drejtimin e duhur. Kte drejtim mbaje per t’tute Qe ua ke shperlare trute S’ka faj fare Marko Bello Kur thote Rilindja- bordello Mire hajdute mire kriminela Se te duhen per bedela Mire na e ben qe na vjen haku Dhe bordellon kishim mangut

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)