Gruaja e skandalit të Sarandës: Kam frikë, shoh persona që nuk i njoh pranë banesës sime.Prokuroria ngre akuzën për Agron Canen

Edi Rama e përjashton Agron Canen nga PS

Rama e përjashton Agron Canen nga PS
Kryeministri i Shqipërisë dhe lideri i Partisë Socialiste, Edi Rama, reagoi sot për herë të parë për skandalin e ish-oficerit të Ushtrisë Agron Cane, i akuzuar për ngacmime seksuale ndaj një 14-vjeçareje, duke e përjashtuar atë nga Partia Socialiste.


Në një njoftim në rrjetin e tij social Twitter, kreu i qeverisë u shpreh i vendosur për masat e menjëhershme që u ndërmorën ndaj Canes.

Rama deklaroi se arrestimi, distancimi i zyrës së deputetit Koço Kokëdhima dhe përjashtimi nga Partia Socialiste e Agron Canes, janë masat e duhura për të treguar se e keqja e cila nuk njeh parti, s’ka vend mes socialistëve.

“Policia e arreston. Zyra e deputetit distancohet preraz. PS e përjashton. E gjitha brenda ditës! Për ne e keqja s’ka parti dhe s’ka vend mes nesh”, u shpreh Rama, transmeton shekulli.

Zyra e deputetit socialist Koço Kokëdhima reagoi dje pas skandalit të ngacmimit seksual, duke sqaruar se Cane nuk ka qenë asnjëherë sekretar për punësimet dhe as mëkëmbës i deputetit në Sarandë.

Komunikata informoi se Agron Cane, si një nga aktivistët pranë Zyrës, kishte për detyrë të sqaronte ankesat dhe kërkesat e qytetarëve dhe nuk kishte asnjë kompetencë punësimi. Ai ka dhënë dorëheqjen në 15 korrik të këtij viti për arsye personale

http://www.gazetastart.com/nena-tregon-takimin-e-fundit-me-agron-canen_28796.htmlhttp://www.gazetastart.com/skandal-sekretari-i-kokedhimes-kerkon-seks-me-14-vjecaren-per-nje-vend-pune-video_28757.htm


Elvira Gega, gruaja që denoncoi Agron Canen, përfaqësues i deputetit të PS-së Koço Kokëdhima në Sarandë, ndihet e frikesuar. Ajo kërkon siguri për vete dhe fëmijët pasi ka dyshime se persona që nuk i njeh janë duke u përpjekur t’i afrohen banesës së saj. E gjithë familja sipas saj menjëherë pas denoncimit gjendet nën tension psikologjik dhe ka nevojë për ndihmë – thotë kanali televiziv TCH.

“Ai ecte me dëshirën që unë t’i çoja vajzën, gjënë më të shtrenjtë, me duart e mia. Ai ishte i përgatitur për të bërë aktin seksual me vajzën time dhe me mua bashkë. Shikoja shumë nëna, shikoja të njëjtat fytyra përditë, që i mashtronte besoj. Nuk e di sa e vërtetë është. Duke ikur rrugës mendova, ky siç më poshtëron mua, ky poshtëron shumë nëna, shumë femra, shumë vajza. Atje shkonin vajza të reja me diploma që kërkonin punë. Ky kur m’u shpreh mua kështu, çfarë mund të ketë bërë me shumë nëna të tjera?!”, – thotë Elvira Gega për TCH.

Nëna e katër fëmijëve pas humbjes së bashkëshortit ka vetëm një ndihmë prej 3 mijë lekësh në muaj, ndërsa tre nga fëmijët i strehoi përkohësisht në jetimore, sepse nuk ju siguronte dot ushqim.

Të hënën pritet masa e arrestit për Agron Canen, arrestuar nga policia dy ditë më parë.


http://www.gazetastart.com/skandali-reagimi-i-ministrise-se-brendshme_28780.html

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)