Produktet aphrodisiacs, vajra esenciale dhe përdorimi i tyre

Produktet aphrodisiacs, vajra esenciale dhe përdorimi i tyre


Kënaqshmëria njeri nuk është kurrë e mjaftueshme, gjithmonë duan më shumë kënaqësi. Asistent më i fuqishëm në këtë që nga kohët e lashta ishin aphrodisiacs. Pra, unë sugjeroj që ju të mësoni në botën e pasur të aphrodisiacs, dhe mbush jetën ndjenjat tuaja më shumë ngjyra.

Çfarë është një nxitës?


Aphrodisiacs - Ky është një substancë që stimulon dëshirën seksuale, zgjimit seksual shkakton. Aphrodisiacs mori emrin e vet pas perëndeshë greke e dashurisë Afërditë.
Pije, ushqim, vajra aroma, aphrodisiacs në kohët e lashta ishin fshehur në mite dhe ekzistencë të mbinatyrshme. Si pjesë e këtij misteri, produktet që përfshijnë aphrodisiacs, i dha emrin e mitik "eliksir i dashurisë", "pije magjike" e shtrigat, magjistarët, healers. Këto mjete magjike luajtur një rol të rëndësishëm në sigurimin e mbijetesës në të ardhmen e specieve, si numri i fëmijëve në kohët e lashta nuk ishin në vendin e parë për mirëqenien e familjes. Për përforcues ditë - nuk është vetëm një mjet për të përmirësuar pjellorisë, si një mënyrë për të dhënë dashuri ndjeshmëri shkëlqim.
Të bindur shkencëtarët në më magjike të njohur pronat e këtyre substancave, natyrisht, e pamundur. Ata të gjithë kanë një shpjegim shkencor, logjik. Pra, çfarë aphrodisiacs dhe se si ata veprojnë në trupin tonë? "Veprimi Miracle" aphrodisiacs kimi arsyeshme konvencionale. Këto substanca rrit qarkullimin e gjakut, metabolizmin, shpejt restauruar performancën seksuale dhe vitalitet, në përgjithësi, rrit ndjeshmërinë e zonave erotik njerëzore. Çfarë mori ata të ndjehen plot me energji dhe të prirur për dëshirat seksuale. Nga rruga, efekti i kundërt në dëshirën dhe performancën seksuale me produktet që përmbajnë sasi të lartë të yndyrave dhe karbohidratet, alkool dhe ushqime të skuqura - ato ndikojnë negativisht në qarkullimin e gjakut.
Si të hiqni yndyrë bark pas lindjes, si për të humbur peshë më shpejt pas lindjes, kur ushqyer fëmijën tuaj?

WORLD nxitës

Aphrodisiacs klasifikuar ndryshe. Nëse ju bëni një qasje shkencore, ajo duhet të bazohet në origjinën. Në këtë mënyrë, ata janë: të kafshëve, perime dhe mineral.
Por ne "provë praktikë", unë mendoj, është më e përshtatshme tjetër, më specifik dhe ndarje e qartë:
1. Produktet përforcues,
2. aphrodisiacs, pije,
3. vajra aphrodisiacs,
4. flavors dhe erëza,
5. herbs dhe lule.

Pra, ku mund të gjejmë aphrodisiacs dhe si të përdorin ato? Le të përballen me atë.
PRODUKTET aphrodisiacs

Ushqim deti: gocë deti, etj

Një nga produktet më aktive konsiderohen fuqia e plotë e oysters dashurisë. Në legjendat thotë se perëndeshë e dashurisë Afërditë ka lindur shell pikërisht gocë deti, dhe njeri i zonjat famshme 'Casanova hëngri 50 oysters çdo ditë. Shumë, duke paguar haraç për ndikimin e shoqatave nënndërgjegjeshëm, vini re ngjashmëri të tyre në organe gjenitale femërore. Sa për hulumtim, është e thjeshtë: oysters janë të pasura me zink, e cila rrit prodhimin e spermës, prodhimin e testosterone nga trupi, dhe ajo është e njohur të jetë përgjegjës për rritjen e potencë. Përveç oysters është hekur, e cila ndihmon për të "shpëtuar" e oksigjenit përmes enëve.

Në oysters, aphrodisiacs ushqimore - është kërmijtë, midhjet, karkaleca. Nga "produkteve të dashurisë" gradë madje laminaria.

Çokollatë

Chocolate - një produkt me të vërtetë hyjnor. Ajo është e përbërë nga substanca të stimulojë pjesë të trurit që janë të lidhura drejtpërdrejt me kënaqësi, relaksim. Ajo stimulon prodhimin e endorphins, të ashtu-quajtur "hormon lumturi". Por, ndryshe nga produktet e tjera që na bëjnë "të lumtur", çokollatë dhe të aftë për të plotësuar të energjisë seksuale.
Kjo ka të bëjë jo vetëm çokollatë e pastër, por pije çokollatë, duke përfshirë kakao.

Shparg

Ky produkt nuk është për asgjë që dashuria frëngjisht aq shumë. Asparagus - një burim i pasur i vitaminave B6, C, A, fibër, kalium, thiamine dhe acid folik, të cilat e bëjnë një ndikim të madh në prodhimin e histaminës në trup, respektivisht, dhe aftësinë për të arritur njeriun orgazmë.

Avokado

Nuk ishte një "histori" avokado një kohë kur konsumi i këtij fruti ishte e ndaluar rreptësisht nga priftërinjtë katolikë spanjollë. Vëmendje i tillë ai meritonte kishës formën e tij të jashtme seksuale. Si për të vërtetën, avokado gjithashtu si asparagus, i pasur me vitaminë B6, acid folik dhe kalium - se micronutrients blahopryyatstvuyuschymy orgazmë.

Borzilok

Italianët pasionuar janë të njohur mirë tiparet e këtij erëza të gjelbër të përshpejtojë rrahje zemre. Basil tepër produkt i dobishëm pasuruar përreth aromë e saj të mrekullueshme. Në Itali ajo është shumë popullor, dhe është një përbërës i zakonshëm në salcat e ndryshme.

Hudhër

Po, hudhër. Kaq të çuditshme të mjaftueshme, por vlera e këtij produkti është refuzim shumë më e lartë e erë të saj. Fakti që allytsyn kryesisht ndihmon në qarkullimin e gjakut, e cila stimulon zonën gjenitale. Është e qartë se, Duke ngrënë hudhër e tij, ju jeni të ngjarë të shkaktojë partner seksual në humor. Por në qoftë se ju provoni atë së bashku për një darkë romantike "gustator" mrekullueshëm - vazhdimi i saj mund të shijoj një hit.

Hudhër, me aromë e saj të veçantë, në mënyrë të përkryer të zëvendësojë ushqime më pak provokuese nxitës. Nga "nxehtë" gjithashtu përfshin stimuluesve dhe chilli, normën e saj të zemrës uchaschaty aftësi dhe për të rritur normën e qarkullimit. Megjithatë, përdorimi i tepruar mund të shkaktojë iritim akute. Prandaj, "piper" Kini kujdes.

Fruta

Në listën avokado e frutave që mund të stimulojnë dëshirën seksuale, jo përfundon. Përveç tij, produktet përforcues - kjo është edhe banane, i pasur me vitamina B, kalium, magnez, minerale që rritë epsh mashkullor; luleshtrydhe, ka zemra-formë, dhe përmban vitaminë C dhe kalium; fiq, të cilat për shkak të pronave të saj edhe në burimet biblike pozicionuar si fruta për dashuri dhe riprodhimit. Pa dyshim, banane banale hahet nuk do të shkaktojnë një mbledhje, por puna do të konfiguroni sistemin e duhur të trupit, ajo do të "punojë si shënimet" nëse është e nevojshme.

Arra

Besohet se të gjitha arra kanë një efekt pozitiv në sferën e dashurisë. Megjithatë, prejardhja e tyre thekson bajame përmbajnë doza të mëdha të vitaminës E dhe magnez. Duke plotësuar këto produkte janë aphrodisiacs dhe arra arrëmyshk dhe arra pishe.

Mjaltë

Përfitimet e këtij produkti ju mund të bisedoni gjatë. Por të vlefshme në frontin dashurisë është përmbajtja e lartë në pyll pishe mjaltë, i cili promovon zhvillimin dhe veprimtarinë e estrogjenit dhe testosteronit, dhe vitamina të tjera të favorshme dhe enzimat.

Kërpudha

Një truffles njohur përforcues janë. Shpjegoi erëmyk e tyre të veprimit erë që ka stimuluese pronat që e bëjnë lëkura është më e ndjeshme për të prekur. Gjithashtu në menu janë vlerësuar dhe Morels dashuri kërpudha.

Përveç sa më sipër, stimuluesve të shprehura në kategorinë e "produkteve përforcues" përfshin shumë të tjerë, duke përfshirë:
1. rrush të thatë,
2. kungull (zakonisht tipit "fyt")
3. vezët e shpendëve,
4. testikulat e kafshë të egra
5. vezë,
6. peshku (troftë, salmon)
7. brokoli,
8. karrota,
9. pineapple,
10. Vanilla,
11. selino,
12. artichoke,
13. xhenxhefil,
14. kokosit,
15. susam,
16. koriandër
17. bimore edhe aloe.

Të gjitha këto produkte në një mënyrë ose në një tjetër substancë që përmban të dobishme për organe gjenitale. Edhe pse ndikimi i tyre në masë të madhe të krahasueshme me ndikimin në trup dhe një dietë normale të shëndetshme nuk përmban stimuluese minerale. Pas Win ushqim tuaj edhe pse disa nxitës në formë të pastër, nëse shëndeti i dobët, duke qenë e dobët, reduktohet vitalitetin e përgjithshëm, ndjenja e tyre është, siç thonë ata "të peni."

DRINKS-nxitës

1. Verë - Nxitës më i fuqishëm. Është e rëndësishme se vera ishte domosdoshmëri rrushit natyror, dhe vetëm në doza të vogla, apo rrezikut të marrë efektin e kundërt.

2. Kafe. Kjo pije ka një stimulues të fortë, efekt emocionuese. Për të përmirësuar vetitë e një kafe mund të shtoni kanellë dhe konjak qelibar ose edhe gri - balenë emocionuese dhe jetëdhënës substancë.

3. Çokollatë të nxehtë. Pije veprim edhe më aktive se në bare errët çokollatë. Përfitimet e kakao përmendur edhe më lart.

4. TEAS. Unë do të thotë nuk ka çaj të zakonshëm, thjesht të rritur vitalitetin, dhe teas me herbs, erëza dhe mjaltë. Në mënyrë të veçantë, kanellë, shafran, kardamom gjelbër, karafil, xhenxhefil, rrënjë xhensen. Well përballuar me detyrën dhe çaj jeshil normal nëse shtoni nenexhik dhe trumzë.

OIL nxitës

1. Vaj ulliri posedon kualitete të paçmueshme, duke përfshirë stimulimin e dëshirës seksuale. Ajo është përdorur jo vetëm në qëllime të ushqimit. Edhe më efektivisht festoi përdorimin e tij për qëllime kozmetike, duke përfshirë masazh. Në këtë rast, ai mund të luajë plotësisht rolin e një nxitës.

2. Vajrat esenciale aphrodisiacs madhe të stimuluar qarkullimin e gjakut, të rritur ndjeshmërinë dhe për të përmirësuar gjendjen e lëkurës. Vajra esenciale aphrodisiacs për burrat dhe gratë ndryshojnë. Gjatë masazh për burrat një përzierje të përshtatshme: urtë Clary, santaluma bardhë, ylang-ylang, xhenxhefil. Efekti më i madh në gratë jap: jasemini, u rrit, santaluma bardhë, vaj ylang-ylang.

Vajra përforcues aroma

1. aromatike vajra aphrodisiacs përdoret si përzierjet e shpirtrave që mund të rrisë dëshirën. Në mënyrë që të "stimuluar" Burrat përdorin aromas: dru sandali, kedri ylang-ylang dhe patchouli. Për të shkaktuar dëshirë në femra duke përdorur scents, trëndafili, jasemini, dru sandali dhe bergamot.

2. Përmendja e veçantë meriton Vajra aromatike e Neroli-përforcues. Ashtuquajturi vaj izoluar nga lulet e pemëve portokalli. Beautiful ideal lules Neroli për banjo përdorura në parfum. Kjo aromë është në gjendje për të shtuar besimin për shkak të aftësisë së saj për të reduktuar ankthi dhe efekt emocionuese.

3. Pozita e tretë është sensacional ambergris (Substancë Whale). Për shkak të karakteristikave të tij ajo është një komponent, i njohur për aftësitë e tij të mrekullueshme, parfum "Chanel №5».
Bari, lule, pemë

1. Në radhë të parë - u rrit. Ajo është përdorur në mënyrë aktive në parfume, kozmetike dhe gatim. Substancat që janë petals trëndafili, të stimulojnë prodhimin e endorphins - "hormon lumturi".

2. Jasemi është pjesë përbërëse për parfum "Chanel №5», shpesh bashkangjitur një çaj kinez. Pasuritë e tij, siç është trëndafili, rritjen e lumturi dhe besim.

3. Lule dhe rrënjë shpatore, edhe aphrodisiacs popullore. Lulet e saj janë përdorur për shije, se "gudulis" ndjenjë, dhe rrënjë - për pije tonik.

4. I urtë njohur aftësinë për të siguruar energji dhe pasion.

5. Flower orchids - Gëzimi më i vjetër lule e dashurisë.

6. Yohimbe - Pra, është e Afrikës leh pemë që është përdorur në recetë "pije të dashurisë" ose thjesht shtuar në TEAS dhe infusions, për të stimuluar pushtetin mashkullor.

Lugë fluturojnë në vaj.

Rënia nga mitet rreth aphrodisiacs.

Rreth pronat nervoz e produkteve të mësipërme dhe substancave ende polemika në vazhdim që krijojnë mitet reja dhe gabime. Shumë mohojnë rëndësinë e aphrodisiacs. Në disa raste, titulli i "prodhimet e-aphrodisiacs" vërtet padrejtësisht për shumë arsye. Cili pikëpamja preferojnë - ju vendosni. Por deklaratat me një kokërr racionalitetit apo qesharake mitet, unë do të prezantoj ende.

Oysters

Oysters efekt emocionuese shpesh atribuohet faktit se ata janë të hermaphrodites, se të jesh biseksual, dhe për këtë arsye të kryer një pagesë të dyfishtë të energjisë seksuale. Deklaratat e dyshimtë, sepse nëse kemi parasysh se të hahet butak mund të provokojnë orientim jo-tradicionale seksuale. Në fakt, gabimisht as i pari dhe as i dyti.

Peshk

Më shumë mjekët e Greqisë së lashtë për të rivendosur fuqinë seksuale të rekomanduara më shumë ushtarë të marrë pjatat e peshkut. Ndoshta, atëherë lindi miti që e mira e produkteve potencë detare. Megjithatë, sipas hulumtimit, banorët e zonave bregdetare, në të cilin peshk dietë - pjata kryesore, të ndjehen një lidhje seksuale është më i keq se ato të rrafshinave. I tillë është konkluzioni i trishtuar. Ndoshta edhe pse, filozofët e lashtë mençur mjekët e lashtë, dhe të vërteta në fjalët e njërit: "Çdo gjë është e mirë në moderim!".

Flluskë-beetle

Sa zhurmë në një kohë kryer këto insekte të vogla thumbues që jetojnë në Spanjë. Legjenda e "chudodiye" "flluskë-beetle", me sa duket u ngrit nga përshkrimet e aventurat e Marquis de Sade, i cili dikur humbur në një bordello, dhe verë obpoyiv fluturon me prostituta. Atëherë ata gjoja kapën ethe si të lartë, ata povyskakuvaly jashtë dhe fjalë për fjalë e bëri kërkimin për burrat.
Së pari është flluskë-beetle përdoren ekskluzivisht për të kafshëve demave edukate ushqyer për lopët janë të mbuluara sa më shumë të jetë e mundur. Megjithatë, për shkak të efekteve të shumta anësore të qeve përfundoi jetën e tij të rrufeshëm në thertore. Mete thata, në shekullin e fundit, disa mjekë përshkruar si një diuretik dhe njerëzit emocionuese. Që kanë bërë të gjitha llojet e vajrave të emocionuese dhe lapping deri në sa kohë që shkencëtarët nuk kanë motive nga rrezikun e vërtetë të këtyre fondeve.

Të shpejta psikofizik arna ndikim flluskë në trup me të vërtetë u konfirmua edhe nga shkencëtarët moderne. Kjo është vetëm, këto fluturon ishin të vendosur që të kapaciteteve Kantaris - një helm të fuqishëm që në doza të mëdha shkakton të vjella, marramendje, dhimbje barku, dhe madje edhe vdekjen. Nëse ju merrni atë në doza të vogla, atëherë, si rezultat - acarim, kruarje dhe hallucinations dobëta. Pajtohem rrugën për argëtim në të gjitha për të bërë me.

Nëse "historia markizovskaya" është nën një ngjarje të vërteta, kjo është e tmerrshme që të imagjinohet se bedolazhkam vvyzhalosya opoennym, pasi duke e bërë një helm të fuqishëm, madje edhe me verë. Përveç kësaj, efektet e argëtim, për fat të keq, nuk është përshkruar në literaturë. Dhe kjo duhet.

Shkencëtarët ishin tiparet të ndikuar në kantarydynu seksuale jetën, substancën aktive që gjendet në gonads dhe gjakun e disa insekteve që jetojnë në Spanjë dhe vende të tjera të Evropës jugore. Përveç kësaj për të qenë kantarydyn shumë toksik, zbuloi poshtë: irriton rreshtim delikate të brenda uretrës, substancë e bën atë më të ndjeshëm dhe në të njëjtën kohë, të dhimbshme dhe të ngjyhet me gjak. Kusht i tillë fizik, në fakt, shkaktojnë një mbledhje. Kur lirimin e spermës ul irritim, por vetëm për një kohë. Një mbledhje është përsëritur edhe një herë rrit inflamacion. Por njeriu, duke mos ditur shkaqet e vërteta të asaj që po ndodh, vjen vetëm në admirimin e fuqisë së tij seksuale. Kjo do të duket, mirë, le të, megjithatë. Studimet kanë treguar se ky inflamacion pas disa kohe shkon së pari në fshikëz dhe pastaj veshkat. Si rezultat i kësaj, në qoftë se ju nuk e përdorni gjatë kujdesit mjekësor, me të dashuruar pasionuar, njerëz të kthehet në disabled seksual.

Dem apo testiseve dashit

Kjo gjellë për tre shekuj ishte i detyrueshëm për aristokratike menu në Evropë. Të restorante tani ofrojnë ato dhe të përpiqemi burra që dëshirojnë të rritur fuqinë e tyre seksuale. Kamerierë madje shpjegojnë modelet pozitive që lidhen me një përmbajtje të lartë të testosterone hormon mashkullor në delikatesë - nuk sovrut. Në testise e demave dhe desh të vërtetë testosterone masiv ka efekte të dobishme për potencë mashkull. Megjithatë, për të qenë në mënyrë të ngjashme testosterone në trup thjesht nuk mund të - ajo është e shkatërruar nga trajtimit të ngrohjes. Kjo do të thotë ata që janë aktualisht "nxitës" ndihmoi falënderoni sepse janë vetëm për shkak të vetë-hipnozë saj. Kjo sjell në mendje një frazë popullore se kryesore të trurit erotik njerëzor - një tru?

Alkool

Kushdo që mendon se alkooli rrit potencë thellësisht të gabuar. Nuk do të mundet vetëm në periudhën fillestare të konsumit të alkoolit. Por edhe shenja të rritjes potencë është e shkurtër, dhe përveç kësaj në mënyrë të pashmangshme do të vazhdojë të ndryshojë rënie të dukshme në dëshirën seksuale. Në rastin e konsumit afatgjatë të alkoolit - është e garantuar ereksionit dobësimin dhe çrregullime serioze seksuale.

Sa për dëshmi bindëse e rritjen e fuqisë seksuale kur alkoolit është përdorur, shpjegimi është i thjeshtë. Fakti që ajo është alkool dhe sa janë përdorur. Për shembull, pjesë të vogla të kualitetit të moshës verë të kuqe me të vërtetë të dobishme për burrat dhe më shumë. Nëse ju merrni verë nga koha në kohë, pak, për shembull, gjatë darkës - ajo tonet e trupit të ndonjë personi mund të përmirësojë shëndetin imunitar dhe se (kjo nuk do të zbatohet për gratë shtatzëna dhe fëmijët!). Si të pijshëm të shpeshta ose të rënda, madje edhe me cilësi të pijeve më të lartë - është padyshim një efekt negativ në potencë, sidomos në meshkuj më të vjetër se 30 vjet.

Shkencëtarët francezë dhe bëri një eksperiment i kryer për të provuar ndikimin dëmshëm të alkoolit mbi seksualitetin mashkullor. Hulumtuesit gjetën se për herë të parë, madje edhe në sasi të mëdha të alkoolit nuk shkakton dëm dhe madje potencë pak e rrit aktivitetin seksual mashkullor. Megjithatë, pas 6 muajsh të problemeve të fillojnë për të filluar, me ngadalësimin e ereksionit, dhe pastaj - "në pjerrësi."

Sipas ekspertëve, procesi i seksuale "degradimi" mund të zgjasë një vit apo më shumë në heshtje, por në fund - duke vazhduar të dukshëm vonesë derdhje. Pastaj ka efektet e alkoolit në qendrat nervore të trurit që kontrollojnë problemet e ereksionit janë të përforcohet për të vonuar bashkuar problemet eyakulyantsii me ereksionit. Procesi po zhvillohet me makinë me shpejtësi, zvogëluar seksuale, dhe, së shpejti, aftësia për të bërë seks plotësisht zhduket.

Champagne - nxitës

Por ka disa lajme pozitive shkencore. Një grup i vullnetarëve të ofruar për të shijuar një gotë shampanjë dhe pastaj ata morën gjak për analiza biokimike. Rezultatet e hulumtimit tejkaluar të gjitha pritjet: Pas shampanjë, vetëm një orë nivelet e androgens - hormon seksual mashkullor, kërceu lart dy herë!

Një studim më i thellë i procesit tregoi se përzierje e natyrshme rrushit i fruktoza dhe karbonit dioksidit - e cila është shampanjë ka një efekt të veçantë mbi hlandolotsity - qelizat e stomakut përgjegjës për tretje. Por, pasi që këto qeliza janë shumë në punën e vërtetë është përfshirë zakonisht vetëm një e treta e tyre, ndërsa të tjerët të pushuar, shampanjë aktet shpërthyese përzierje si një shpërthim i vogël. Flluska e saj të vogla arrijnë të marrin çdo qelizë dhe të bëjë atë punë.

Në përgjigje të një rritje të enzimeve të barkut dhe nivelin e tyre hedhje në pankreas, përgjegjës, ndër të tjera, për prodhimin e hormoneve. Kjo ka rritje korresponduese në prodhimin e gjëndrave androgen përgjegjshme veshkave dhe testise. Si rezultat, një rritje prej dy deri në tre herë nivelet e hormoneve mashkullore seksi, e cila nga ana e rrit rrjedhjen e gjakut në indet e penisit dhe rrit ereksionit, respektivisht.

Kush vendosi që shampanjë mund të zëvendësohen me të ëmbël lloj sode, kur në fakt ajo është shumë acid karbonik dhe fruktoza - është thellësisht e gabuar. Fruktoza sintetike ka veti krejtësisht të ndryshme kimike dhe krejtësisht të padobishme si një nxitës.
E pra, një paralajmërim pak për ato arritje shkencore "frymëzuar". Pas xhamit të katërt të rritur me shpejtësi nivelit të alkoolit në gjak, përshpejton metabolizmin dhe androgen, në fund, të prishur shumë më herët se ju keni kohë për të marrë në shtrat.

Vitamina E

Disa burime online thjesht këshillat swarming marrë vitaminë E dhe produkteve që përmbajnë atë në sasi të mëdha. Në seks jeta është me sa duket efekt i dobishëm. Por ky gabim absolut, për fat të keq. Lindja e Tij ky mit i detyruar interpretimin e gabuar të rezultateve eksperimentale mbi minjtë. Me dietë të dëbuar e tyre të vitaminës E për një kohë të gjatë, si rezultat, minjtë pushuar për të riprodhuar. Por jo për shkak se vitamina E ka ndikuar seksualitetin - ajo ka absolutisht asgjë të bëjë me të.

Vezë të papërpunuara

Besohet se vezë të papërpunuara një efekt pozitiv në potencë. Megjithatë, pa marrë parasysh se mund të ndikojnë në potencë në vezët e pulave vetëm nuk është e përmbajtura. Një tjetër gjë është se veza vetë është vitamina komplekse të mjaftueshme dhe kalori të cilët janë në gjendje për të aktivizuar trupin. Nga rruga, në këtë drejtim, disa dallime të mëdha në mes të vezëve të para dhe gatuar atje.

Pemë Powder Yohimbe

Mjekim patentuar quhet "Yohymbyn." Megjithatë, askush të mos ju mashtrojë këtë "ofitsioznist" fonde. Në Kamerun vendasit për shekuj me radhë kanë përdorur ekstrakte nga leh e një pemë Yohimbe, në mënyrë që të rrisin ndjenjat seksuale të zgjimit seksual dhe thirrje ereksionit. Popullariteti dhe madje disa shkallë industriale do të thotë të marra në shekullin e fundit. Por shpejt bum qetësua, dhe arsyet nuk janë të përhapur veçanërisht. Doli se kjo do të thotë, përveç rritjen potencë ka efekte mbresëlënëse anësore, duke përfshirë: trazirave të mundshme të oreksit, dhimbje barku, dhimbje pamjen stomak, gjakderdhje të rënda hemorrhoidal, jargëzim tepruar dhe skuqje. "Yohymbyn" kundërindikuar kategorikisht për njerëzit me varësinë e alkoolit, si dhe të gjithë inflamacion kronik dhe akut të pelvisit.

Rrënjë majdanoz, "demonët rrënjë" rrënjë Mandrake dhe një listë e tërë e bimëve me pronat e pretenduara nervoz gjykohet vetëm për shkak të formës së saj, e cila i ngjan një mashkull apo organet seksuale femërore.

"Rrënjë Satirë", për shembull, listën e barnave që rrisin fuqinë seksuale mashkullore, vetëm që është e ngjashme me të testiseve meshkuj. Rrënjë majdanoz, për shembull - "më e famshme bashkëfajtor" seksualiteti, që nga kohët e lashta këshilluar njerëzit e tij. Vetëm për të ardhur keq është se, me kalimin e kohës, ka humbur shtesë të konsiderueshme të këshillit - në atë mënyrë, rrënjë të kësaj, ajo është më mirë që të lidhin ...


Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)