Hashim Thaçi shpalos intervistën e parë publike në Shqipëri

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi nëpërmjet rrjetit social Facebook ka shpalosur arkivën e gazetave që ka mbledhur ndër vite.

10168118_649544608449235_1559515433_n
Në to ishte edhe intervista e tij e parë publike për mediat në Shqipëri.
“Në këtë ditë të ftohtë dimri, shfletova arhivën e dokumenteve dhe gazetave që kam mbledhur gjatë viteve në shtëpi dhe gjeta intervistën time të parë publike për mediat në Shqipëri. Ishte marsi i 1999, plot 17 vite më parë dhe poashtu me më pak flokë të thinjura”, ka shkruar ai.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)