Ja kush janë çetnikët e rinj serb !!!!


Kryeçetniku serb Vojisllav Sheshel kërkon ndërprerjen e bisedimeve me Kosovën deri në formimin e Asociacionit


Image result for vojislav seselj

Kryeçetniku dëshiron kokat e shqiptarëve 


Kryetari i Partisë radikale serbe (SRS) Vojislav Sheshel ka deklaruar sot në Beograd se nuk duhet biseduar me Prishtinën derisa të mos zgjidhet çështja e Asociacionit të Komunave serbe

Image result for vojislav seselj
Ja kush janë çetnikët e rinj serb 

“Është i pakuptimtë vazhdimi i bisedimeve në Bruksel për çështjen e Kosovës derisa të mos plotësohen disa kushte. 

Image result for vojislav seselj


Së pari, delegacioni serb nuk guxon të lëshojë pe lidhur me Asociacionin e Komunave serbe”, ka thënë ai, njofton agjencia serbe e lajmeve Beta.
Image result for vojislav seselj
Çetnik i përbetuar kundër kroatëve,muslimanëve dhe shqiptarëve:Vojisllav Sheshel 

Ai ka shtuar se partia e tij nuk do të njohë asnjë marrëveshje Beograd – Prishtinë dha ka dënuar Gjykatën Kushtetuese të Serbisë e “cila nuk ka pasur forcë që të merret me këtë problem por ka thënë se marrëveshjet janë të natyrës politike e jo juridike dhe se ajo nuk është në kompetencën e saj “.
Image result for vojislav seselj
Çetnikët e përbetuar kundër kroatëve,muslimanëve dhe shqiptarëve:
Vojisllav Sheshel  dhe Vuk Drashkoviq 


Ai ka përfunduar se Serbia duhet të insistojë vazhdimisht që të respektohet Rezoluta 1244 e KS të KB-së për Kosovën.

Image result for vojislav seselj

Çetnikët serb :Vojisllav Sheshel dhe Kapetan Dragan ,që ndiqet nga Gjykata Speciale për krime lufte  ndaj kroatëve në Kroaci-Zagreb


Image result for vojislav seselj
Voisjllav Sehel ushtar i ish Armatës jugosllave(JNA)

Image result for vojislav seselj

Image result for vojislav seselj
Çetnikët që shafrosën shumë popuj:Sllobodan Millosheviq dhe Vojisllav Sheshel
Image result for vojislav seselj
Çetnikët e Serbisë janë të njajtë -ata janë në thelb racista dhe nuk e ndryshojnë politikën ndaj Kosovës shtet - në Be.

Flori Bruqi

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)