Kryeministri serb Aleksandër Vuçiq falenderon homologun grek Alexis Tsipras për mosnjohjen e Kosovës


Kryeministri i Qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka zhvilluar sot një takim me homologun e tij grek Alexis Tsipras, i cili ndodhet për një vizitë në Beograd.

Në këtë takim, Aleksandër Vuçiç ka falenderuar Alexis Tsiprasin për mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës.

Ndërkohë, në këtë takim dy homologët kanë biseduar për rrugën për në të ardhmen europiane të dy vendeve.

Në një deklaratë për medie, Vuçiç ka thënë se ka folur me homologun e tij se në pranverë do të zhvillojnë një takim në Selanik, për rë diskutuar për thellimin e marrëdhënieve mes dy vendeve si dhe për projektin e ndërtimit t hekurudhës më të mirë në rajon që do të lidhë Beogradin me Selanikun.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)

Legjenda e Mujit dhe Halilit