Islamisti Olsi Jazexhi bën tifo për Partizanin e Beogradit, për inat të SkënderbeutPublicisti islamik Olsi Jazexhi i njohur për urretjen e tij të skajshme kundër Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeut, ditën e nesërme do të bëj tifo pro skuadrës serbe Partizanit, për inat të Skënderbeut.
Madje, Jazexhiu ka premtuar se do të lutet nesër të tyrbja e Sulltan Muratit, në Gazimestan që nesër kaurri Skënderbe të pëson disfatë nga skuadra serbe në “Elbasan Arena”.
Jazexhiu ka shprehur frikën se Skënderbeu mund t fitoi nesër duke u bzaur në tezën e tij historike se Skënderbeu është nipi i serbëve, dhe ai i di çdo detaj të tyre.
Lutjeve të Olsi Jazexhiut i bashkohet edhe vëllau i tij siamez nga Kosova, Gëzim Këlmendi.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)