Monika Kryemadhi mbështet Presidentin Meta: Janullatos e do më shumë Shqipërinë se disa politikanë

Kryemadhi mbështet Presidentin Meta: Janullatos e do më shumë Shqipërinë se disa politikanë

 Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi shpesh herë nuk ka qenë dakord me sjelljet dhe qëndrimet e presidentit të Republikës, Ilir Meta, njëherësh dhe bashkëshorti i saj. Ndaj duket se në vendimin më të fundit për dhënien e nënshtetësisë shqiptare kryepeshkopit Anastas Janullatos, duket se Kryemadhi kanë ndarë po të njëjtin mendim.
Në këtë ditë të veçantë për besimtarët katolikë, me rastin e Krishtlindjeve, Kryemadhi ka qenë sot në Katedralen Ortodokse, ku ka folur edhe për vendimin e presidentit. Ajo tha se Janullatos e do më shumë Shqipërinë se disa politikanë.
“Sigurisht që jam dakord. Është një nga vendimet më të vonuara që bën politika shqiptare. Janullatos e do më shumë Shqipërinë sesa e kanë dashur disa politikanë shqiptare”, tha Kryemadhi.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)