Petrit Vasili akuzon hapur Ramën: Ne dhe Amerika e dimë kush të pagoi për votën në OKB


Petrit Vasili akuzon hapur Ramën: Ne dhe Amerika e dimë kush të pagoi për votën në OKB
LSI vijon me kritikat e saj ndaj qeverisë, për votën e Shqipërisë në OKB në lidhje me statusin e Jerusalemit.
Kreu i grupit parlamentar të kësaj force, Petrit Vasili akuzon hapur kryeministrin Edi Rama se ka marrë para për të votuar pro rezolutës që dënon vendimin e SHBA-ve dhe presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin kryeqytet të Izraelit.

Screenshot_2_copy.png
"Kryeministri i vockël i Shqipërisë i hedh vickla Amerikës. Gajasje e madhe vërtet! Ky kryeministër për pesë lekë voton edhe kundër vetes.
Interesante është se tani ne e dimë, por edhe Amerika e di se kush ia dha lekët...", shkruan Petrit Vasili në rrjetin social, Facebook.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)