Pse Shqipëria voton kundër Amerikës në OKB

Rezoluta që refuzon vendimin e Trumpit për Jerusalemin u miratua në AP-OKB me 128 vota pro dhe 9 kundër.
Ende nuk dihet se si ka votuar Shqipëria pro apo kundër rezulutes te sponzorizuar nge vendet islamike kundër AmerikësShqipëria vton kundër mikut të shqiptarëve, Amerikës në OKB dhe behët palë me Rusinë, Serbinë, Turqinë.
Kjo është një katastrofë e diploacisë shqiptare, të votohet kundër Amerikës.
Serbia nuk e tradhetoi kurrë Rusinë, ajo votoi pro Rusisë në rastin e Krimesë.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)