42 pacientë COVID-19 janë larguar të shëruar nga spitalet. greke


Zëdhënësi i Ministrisë greke të Shëndetësisë dhe profesori i sëmundjeve infektive, Sotiris Tsiodras sot në mbrëmje njoftoi 71 raste të reja të konfirmuara të COVID-në Greqi në 24 orët e fundit dhe katër vdekje të reja.

”Kjo e çon në total në 892 numrin e infeksione të konfirmuara në vend dhe numrin e viktimave në 26”, tha ai.

”Nga ata që kanë vdekur, 21 ishin burra dhe 5 ishin gra, me një moshë mesatare 73 vjeç.
Rreth 57 pacientë po trajtohen në Njësitë e Kujdesit Intensiv, prej tyre 54 pacientë janë intubuar”, deklaroi Tsiodras.

Deri më tani 42 pacientë COVID-19 janë larguar të shëruar nga spitalet.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)