Kryetarit i Nju Jork- ut Bill de Blasio: Gjysma e qytetarëve të New Yorkut, do të infektohen me COVID-19Gjysma e qytetarëve të New Yorkut, pra rreth katër milion njerëz, do të infektohen para se epidemia e koronavirusit të marrë rrjedhën e saj natyrore, është parashikimi i zymtë i kryetarit Bill de Blasio, në dritën e të dhënave më të fundit mbi vdekjet dhe infeksionet.

“Eshtë e besueshme dhe është shumë shqetësuese, por duhet të fillojmë ta themi të vërtetën”, theksoi De Blasio.

Nju Jork ka bëre më shumë testime se çdo shtet tjetër në vend dhe po arrin nivele të ngjashme me Kinën dhe Korenë e Jugut.

Sipas këshilltarit të shëndetit, Oxiris Barbot, epidemia mund të fillojë të ngadalësohet në muajin shtator.

TGCOM24.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)