Udhëtimet e shpresës që shpesh kthehen në tragjedi, nuk kanë të ndalur në Itali.

2530e45e36077288070e407ad27595b1

Mendohet se rreth 200 janë të vdekurit, mes tyre gra dhe fëmijë, pasi një anije mori flakë dhe u përmbyt në afërsi të ishullit të Lampedusës.
Kjo ka sjellë edhe njëherë në vëmendje tragjeditë e shumta të ndodhura në këto ujra. Agjencia e lajmeve “Ansa” ka sjellë një album fotografik të udhëtimeve të shpresës kthyer në tragjedi, ku nuk mungojnë edhe shqiptarët./panorama

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)