Papa Françesku uron Presidentin e Republikës së Shqipërisë , Bujar Nishanin për Festën Kombëtare

papa nishaniPresidenti i Republikës, Bujar Nishani ka marrë sot një mesazh urimi nga Ati i Shenjtë, Papa Françesku me rastin e Festës Kombëtare. Në letrën e Papës dërguar Nishanit shkruhet:
“Me kujtime ende të gjalla prej vizitës sime në Shqipëri, po u dërgoj Shkëlqesisë Suaj dhe bashkatdhetarëve tuaj përshëndetjet e përzemërta me rastin e Festës suaj Kombëtare. Duke u lutur që populli shqiptar të vazhdojë ta nxisë të mirën e përbashkët, në solidaritet dhe paqe, po ia besoj të gjitha provanisë së Zotit të Gjithëpushtetshëm”.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)