Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë Greg Delawie uron për zgjedhjen e presidentit

Delawie uron për zgjedhjen e presidentit
Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë Greg Delawie ka uruar Kuvendin e Kosovës për zgjedhjen e presidentit të ri.
“Ne presim të vazhdojmë marrëdhënien tonë të fuqishme me popullin e Kosovës. Njerëzit që kanë hedhur koktej Molotovi dhe gaz nuk i kanë bërë mirë Kosovës dhe vazhdoj ta kundërshtoj përdorimin e dhunës për të arritur qëllimet politike”, tha Delawie.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)