Pas 643 ditëve Policia largon edhe grevistët

​Pas 643 ditëve Policia largon edhe grevistët
Në aksionin që ka marrë Policia e Kosovës për të larguar tendat e vendosura nga tri partitë opozitare, ka larguar mes tjerash edhe tendën e vendosur në po atë vend nga ish – punëtorët e fabrikës së tubave.
Grevistët sot kanë shënuar edhe numrin prej 643 ditëve prej se kanë nisur grevën.

Njazi Asllani tha për KosovaPress se Policia i ka larguar me dhunë dhe po i dërgon në stacionin policor.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)