Çmendet bota e konspiracionit në internet: Vladimir Putin është i pavdekshëm

Çmendet bota e konspiracionit në internet: Vladimir Putin është i pavdekshëm
Është Vladimir Putin i pavdekshëm? Përgjigja është: Sigurisht që jo.
Por një foto e publikuar në internet ka çmendur botën e konstipacionit, sipas të cilës presidenti rus ka “mbijetuar” mbi 100 vite pa ndryshuar aspak.
Fotoja e parë është në 1920, ku një ushtar ka ngjashmëri të frikshme me presidentin rus. Fotoja e dytë mendohet të jetë bërë në 1941 ku tregon një pilot rus që gjithashtu ka mjaft ngjashmëri me 63-vjeçarin.
Disclose.tv shkruan: “Në rrjetet sociale qarkullojnë foto nga 1920 dhe 1941 për të cilët disa persona thonë se këto foto janë të presidentit rus Vladimir Putin”.
Screenshot_1
Disa të tjerë besojnë se Putin ka ekzistuar jo qindra, po mijëra vjet.
Por kjo nuk është hera e parë që Putin cilësohet si i pavdekshëm. BuzzFeed zbuloi më herët gjatë këtij viti se lideri rus ishte në fakt modeli i inspirimit të Mona Lizës.


Screenshot_1

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)