James Berisha: I lumtur që kthehem gjallë në Kosovë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli ka arritur ta lirojë nga burgu pilotin shqiptaro-amerikan, James Berisha.

Lirimi i tij është konfirmuar edhe zyrtarisht. "Aktualisht zëvendëskryeministri Pacolli bashkë me pilotin Berisha gjenden në udhëtim e sipër nga kryeqyteti i Eritresë, Asmara, për në Stamboll, ku edhe do të kalojnë natën, ndërsa nesër (e enjte) ata do të arrijnë në Prishtinë", thuhet në komunikatën e zyrës së zëvendëskryeministrit Pacolli. 
 
Ndërsa Berisha ka shprehur gëzimin e tij që po kthehet në atdhe.

“Jam i lumtur që më në fund po kthehem në atdhe i gjallë. Ditët në burgun e shtetit afrikan janë dukur si vite të tëra. Do të doja të shihja të gjithë njerëzit e vullnetit të mirë në aeroport, dhe ju ftoj të vini”, ka thënë Berisha pas lirimit, transmeton Indeksonline, i cili sjell edhe foton e bërë sot gjatë ditës bashkë me Pacollin. 

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)