Ja si reagoi Floriana kur mori vesh që ish i fejuari u bë baba


Image result for floriana garo biografia

Floriana Garo eshte nje prezantuese e njohur televizive, modele, dhe Miss World Albania 2012. Ajo eshte prezantuesja dhe autorja e emisionit” Jo Vetem Mode” ne TV Klan si dhe prezantuesja e motit ne ABC News. Krahas kesaj, Floriana eshte edhe ambasadorja e markes se veshjeve Cortefiel per Shqiperine qe nga viti 2011.

Floriana eshte ne sezonin e dyte te Jo Vetem Mode, nje program i perjavshem info-argetues ne TV Klan ku ajo ka sjelle per publikun profile ekskluzive te personaliteteve te famshem si Lorik Cana, Zonja e Pare Odeta Nishani, Majlinda Bregu, Foto Strakosha, etj. si dhe udhetime ekskluzive ne zyren e Kryeministrit Edi Rama, suitat me luksoze ne kryeqytet, detaje te jetes se nates ne Tirane si dhe eventeve te ndryshme te modes.

Image result for floriana garo biografia

Prezantime te tjera

Floriana eshte prezantuesja e pare dhe e vetmja e motit ne ABC News qe nga prilli i vitit 2011.

Floriana ka prezantuar Miss Globe 2013 se bashku me Gent Bejko.

Floriana ka prezantuar Festivalin e 51 te Kenges ne RTSH se bashku me Enkel Demi ne dhjetor te 2012.

Floriana ka prezantuar koncertin e 100 vjetorit te Pavaresise.

Floriana ka prezantuar Panairin e 13 te Librit ne Tirane.

Karriera si Modele

Image result for floriana garo biografia

Floriana eshte ambasadorja e markes se Veshjeve Cortefiel per Shqiperine. Ajo ka qene protagoniste e shume spoteve televizive te kesaj firme.

Floriana ka perfaqesuar denjesisht Shqiperine si Miss World Albania 2012 ne Ordos, Kine. Kjo eksperience I dha nje shtyse te fuqishme karrieres se saj ne televizion.

Floriana ka marre pjese ne sfilatat vjetore te Geraldina Sposa ne vitet 2012, 2013.

Floriana ka qene ne kopertinat e revistave Shije, Mapo Madame, Jeta, Klan.

Image result for floriana garo biografia

Jeta Private

Floriana eshte vajza e Profesor Sofokli Garos dhe mjekes Teuta Garos. Ajo ka lindur ne Durres me 15 Shkurt 1987. Ne vitin 2002 Floriana dhe familja e saj u shperngulen ne SHBA ku ajo jetoi per 8 vjet. Ajo eshte diplomuar per Marredhenie Nderkombetare ne City College of New York dhe ka luajtur volejboll per ekipin e Universitetit, ku ka marre 2 here titullin “Lojtarja e Vitit” ne vitin 2007, 2009. Qe nga viti 2010 ajo bashkejetojë  deri para 5 muajve  ne Tirane me biznesmenin Tedi Ngjela.


Image result for floriana garo biografiaKa 5 muaj që janë ndarë përfundimisht. Ishte nëntor kur moderatorja shqiptare Floriana Gare është ndarë nga ish- bashkëshorti i saj Tedi Ngjela.


Nuk iu desh shumë Tedit që ta nisë një lidhje të re me Era Xhabafitin një nga biznemenet e reja të Tiranës. E shumë më shpejt se të lidhen, ata vendosën të sjellin në jetë një fëmijë.

Gazeta Express merr vesh se e dashura e re e ish- bashkëshortit të Floriana Gares është shtatzënë.Sipas të njëjtit burim, lajmin që do të bëhen prindër çifti e ka kuptuar këto ditë gjatë një qëndrimi të tyre në Itali.

Nuk dihet se si e ka pritur këtë lajm Floriana, e cila po shijon këto kohë surprizat me lulet nga adhuruesi i saj misterioz.


Floriana dhe Tedi kanë qenë të lidhur për rreth 5 vjet dhe Floriana vazhdimisht ka shprehur publikisht dashurinë e saj për partnerin. Në një intervistë për gazetën "Panorama" në vitin 2013 ajo është shprehur: “Unë jam më e dashuruar në Tedin, se ç’kam qenë ndonjëherë.

Image result for floriana garo biografia

Dashuria jonë është pjekur dhe është kthyer në diçka të fortë dhe të qëndrueshme. Pasionin e mbajmë gjallë me befasi për njëri-tjetrin, komunikim dhe mbi të gjitha, një dashuri pa kushte”.


Por si mijëra çifte të tjera, edhe lidhja mes 28-vjeçares dhe djalit të sipërmarrëses Shefikat Ngjela, duket se nuk pati qëndrueshmërinë e dëshiruar.


Image result for floriana garo biografia

Sipas suplementit të gazetës "Panorama" të 7 Nëntorit, shkak për këtë thyerje, mund të jetë bërë xhelozia e Florianës për mikeshat e Ted-it. Megjithatë, çdo lloj deklarate mbetet në kuadrin e thashethemit.


E ndjek vazhdimësinë e jetës së ish-it, dhe çfarë ndjesie pate kur mësove se u bë baba? – Ka qene pyetja e bere Moderatores Floriana Garo në një intervistë në Panorama, lexoni pergjigjen…

Është e pashmangshme në një vend të vogël si Shqipëria të mos dëgjosh çfarë ndodh në jetën e ish-ëve të tu. Pata një ndjesi shumë pozitive dhe i uroj atij dhe familjes së tij të gjitha të mirat!


Flori Bruqi

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)