Salih Kabashi : Nën Gurra të Bardha me zonjat nga Arabia
Dje pasdite në shtigjet e restaurantit të peshqve në Istog, takova mysafirë të rrallë.

Hapësirat e gjelbëruara e të ujësuara nën Gurrat e Bardha e nën gjarpërimin e burimit mijëravjeçarë po i vizitonin dhe frekuentonin gra e vajza nga Arabia Saudite…

Koloriti aq i begatshëm i veshjeve, hareja e pamjeve, drita e shikimeve të tyre, mbi të gjitha pozitivizmi që përhapnin, mi ndalën hapat. Iu kërkova dhe vetëm pas pak çastesh bëmë foton e përbashkët të dëshiruar.

Fotoja u bë, ndërruam disa fjalë, shumë elhamdulilah…

Tash unë po ua dërgoj juve, mikeshave dhe miqve të mi si një selam nga zemra.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)