Kabineti i Shpend Ahmetit, drejtorët e rinj


Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka prezantuar sot kabinetin e tij me të cilin do të udhëheq në katër vitet e ardhshme me kryeqytetin.

Ahmeti, i cili zyrtarisht ka filluar punën si kryetar i ri i Prishtinës, ka thënë se përzgjedhja e ekipit është bërë e tillë që të arrihet të përmbushen zotimet që janë dhënë gjatë fushatës zgjedhore.
description
“Koncepti ka qenë që ta zgjedhim një ekip i cili mund t`i përmbushë zotimet të cilat i kemi dhënë. Janë njerëzit ndër më të zotët që dimë ne në fushat e tyre. Sot kam nderin që para jush të prezantoj ekipin qeverisës, posaçërisht në fazën e parë të implementimit të programit tonë”, deklaroi Ahmeti.


Drejtorët e rinj të Komunës së Prishtinës:
Dardan Sejdiu-nënkrytar i komunës së Prishtinës.
Liburn Aliu- Drejtor i Urbanizmit
Arben Vitia-Drejtor i Shëndetësisë
Blerta Zeqiri-Drejtoresh e Kulturës
Xhelal Zveca- Drejtor i Inspekcionit
Ardian Gashi- Ushtures detyre i Drejtorisë së Shërbime Publike
Nora Kelmendi- Drejtoria e Kadastres
Besnik Bislimi – Ushtures detyre i Drejtorisë së Financave
Muhedin Nushi- Ushtures detyre i Drejtorisë së Administratës
Dardan Sejdiu – Ushtures detyre i Drejtorisë për Zhvillimi Ekonomik
Fitore Pacolli-Dalipi- Kabineti i Kryetarit të Komunës
Jusuf Thaçi - Drejtor i Arsimit
Hysen Durmishi - Ushtures detyre i Drejtorisë së Infrastrukturës

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)

Legjenda e Mujit dhe Halilit