Janullatus ne mbrojtje te Kriminelve

Feliks Taho <felikstaho@yahoo.com>


Nuk eshte here e pare qe Urata Janullatus u del ne mbrojtje Krimeve si atij te Kosines ku eshtrat e Shqiptareve perdoren per perfitime ekonomike dhe historike duke u vetquajtur "ushtare te luftes te shenjte" nga Priftrinj Kriminel me mision nga Urata Janullatus.
Janullatus duhet ta dije shume mire se ne nuk harrojm qe ishte po ai qe i doli ne mbrojtje priftrinjve Pedofile te ardhur nga greqia qe ndermjet te tjerave ishin te uritur per puco adoleshentesh Shqiptare. Urata dhe Sinodi i tij pa pike turpi jo vetem qe kercenuan TV Top Channel por e refuzuan kategorikisht, derisa videot u ben publike ne emisjonin Fiks Fare.
Gjithashtu Urata  me Sidonin qe i sherben hapurazi Politikes Shoviniste Greke, pasi jo vetem qe nuk gjeten nji prift Shqiptar qe te merrte pjese ne perkujtimin e Genocidid nga Greqia ndaj Cameve, por ne te njejten kohe Urata tregoj fytyren e tij prej Sadisti ku nuk vonoj ti quante Andartet grek qe kryen keto krime per eleminimin total te popullsise Shqiptare, "luftetare te lirise".
Krimet e Andarteve grek dhe ushtrise greke ndaj grave, femijve, pleqve dhe populsise civile te pa armatosur, si dhe mbrojtesit e tyre nuk jane dhe tjeter por KRIMINEL ORDINER qe vendin e kane ne koshin e plehrave.
Urata dhe duke qene  nji HIPOKRIT i paftyre qe kerkon te beje ligjin ne Shqiperi sic e bejn ne Greqi duke kontrolluar Banken Kombtare Greke si dhe cdo qelize te ekzistences greke, si dhe duke tjetersuar apo shkaterruar te gjitha objektet e kultit te Shqiptareve dhe zaptuar pronat e tyre ne llogari te Kishes dhe Shtetit grek. Janullatus dhe misjoni i tij nuk eshte gje tjeter por nji  kopje e metropolitit Foti Qenefit.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)