Safet Hoxha, kryetar i Komisionit Rregullativ i Prokurimit Publik në Këshillin Drejtues të PDK-së
Safet Hoxha, kryetar i Komisionit Rregullativ i Prokurimit Publik është zgjedhur para pak çastesh në Këshillin Drejtues të PDK-së.

Safet Hoxha, i cili kryeson një funksion të lartë publik, me këtë rast ka hapur debatin për konflikt interesi.
Institucione të tilla të pavarura nuk guxojnë të menaxhohen nga njerëz partiak, pasi rrisin mundësinë e keqpërdorimit financiar dhe të abuzimeve partiake. Ja lista për miratim, në mesin e të cilëve mund të refuzojnë pozitën partiake, Jakup Krasniqi dhe fatmir Limaj.

Arsim Bajrami, Arsim Xhelili, Avni Kastrati, Azem Syla, Bajram Mulaku, Bajram Rexhepi, Bajrush Xhemajli, Basri Musmurati, Bedri Halimi, Bedri Hoxhaj, Behar Selimi, Bekim Haxhiu, Berat Buzhala, Berat Luzha, Besim Beqaj, Besim Ilazi, Bislim Zogaj, Blerand Stavileci, Blerim Rexha, Blerta Deliu-Kodra, Dasava Peci,Daut Xhemajli, Defrim Rifa, Dhurata Nixha, Drita Kadriu, Drita Statovci, Drilon Lajçi, Edi Sejdiu, Elmi Reçica, Emin Krasniqi, Enver Hoxhaj, Fadil Demaku, Fatmir Sopi, Fatmir Xhelili, Fatmir Limaj, Fehmi Mujota, Fevzije Berisha, Fitim Selimi, Flora Brovina, Gani Buçinca, Gani Sylaj, Ganimete Musliu, Genc Prelvukaj, Gëzim Kasapolli, Hajdar Beqa, Halil Ajvazi, Hajredin Iseni, Hajredin Kuçi, Halil Selimi, Halil Isufi, Halit Krasniqi, Hasime Krasniqi, Ibrahim Shala, Ibush Vishi, Idriz Blakaj, Idriz Vehapi, Ilir Beqiri, Isak Shabani, Ismajl Syla, Ismet Neziraj, Ismir Zeka, Jakup Krasniqi, Jehona Shyti, Kadri Veseli, Latif Gashi, Laura Zherka, Lirak Çelaj, Lumnie Rama, Lumnie Morina, Memli Krasniqi, Menir Krasniqi, Muhamet Latifi, Nait Hasani, Naim Fetahu, Naim Ismajli, Naim Zeqiri,Naser Grajçevci, Nerxhivane Dauti, Nexhat Demaku, Nexhmedin Arifi, Njazi Kryeziu, Nimon Tropaj, Njazi Idrizi, Petrit Kelmendi, Petrit Selimi, Qazim Qeska,
Qemajl Mustafa, Ramadan Avdiu, Ramadan Muja, Ramë Buja, Ramë Vataj, Ramiz Lladrovci, Rexhep Hoti, Rexhep Morina, Rifat Blaku, Rrustem Musa, Rrustem Mustafa, Ruzhdi Morina, Sabedin Kadriu, Safet Hoxha, Safete Hadergjonaj, Sala Shala, Sabrie Mustafa, Sami Lushtaku, Selimi Bllaca, Selvije Halimi, Shaip Muja, Shemsi Veseli, Shukri Buja, Skënder Murati, Sokol Bashota, Sylë Zhitia, Jehona Mulliqi, Valbona Dibra, Vlora Çitaku, Xhabir Morina, Xhabir Haliti, Xhelal Sanziba, Xhevahire Izmaku, Xhevat Bislimi, Ylber Çitaku, Sanije Isufi, Zenun Pajaziti, Isuf Gashi dhe Agim Zogaj.

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Hydajet Hyseni i ka thënë Radio Dukagjinit se ka qenë kërkesa e tij personale që ai të mos futet në listën për Këshill Drejtues të Partisë Demokratike të Kosovës. Ai ka theksuar se lidhur me këtë, sot është kontaktuar me telefon nga zyrtarët e PDK-së.
Ai i ka dëshiruar mbarëvajtje të mëtutjeshme Konventës së PDK-së.
I pyetur nëse është koha e duhur që të flas lidhur me arsyet e bojkotit, ai ka thënë se është ende herët dhe se do të ishte jo e hijshme po të flitej për këto gjëra përderisa Konventa është duke i zhvilluar punimet.


Hashim Thaçi, si i vetmi kandidat, u rizgjodh kryetar i PDK-së duke marrë 718 vota të delegatëve, por një ishte kundër.
Duket se Klan Kosova e ka gjetur se kush ishte kundër, ai është Mirsad Shkreta, stomatolog-kirurg oral.
Sipas faqes zyrtare të Komunës së Hanit të Elezit, Shkreta është udhëheqës i grupit të këshilltarëve të PDK-së, në këtë komunë.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)