Ardit Gjebrea hyn në burg, ish agjenti pranon vrasjen e gruas dhe nënës së saj


Këngëtari dhe moderatori i njohur shqiptar, Ardit Gjebrea, ka kaluar natën në burg. I dënuar më burgim të përjetshëm. 

Image result for Marian Rroku

Një djalë i ri, dikur punonjës i SHIK-ut dhe ish-student i shkëlqyer i fizikës, qëllon me pistoletën e punës për vdekje, në mes të Tiranës, një vajzë dhe nënën e saj.
Pas 15 vjetësh Marin Rroku, për herë të parë pranon vrasjen, përpara kamerave tek “E diela shqiptare”, përpara Ardit Gjebreas, që ka kaluar 24 orë me të burgosurin në qelitë e burgut të Fushë Krujës.Ardit Gjebrea hyn në burg, ish agjenti pranon vrasjen e gruas dhe nënës së saj
I dënuar më burgim të përjetshëm. Një djalë i ri, dikur punonjës i SHIK-ut dhe ish-student i shkëlqyer i fizikës, qëllon me pistoletën e punës për vdekje, në mes të Tiranës, një vajzë dhe nënën e saj.
Pas 15 vjetësh Marin Rroku, për herë të parë pranon vrasjen, përpara kamerave tek “E diela shqiptare”, përpara Ardit Gjebreas, që ka kaluar 24 orë me të burgosurin në qelitë e burgut të Fushë Krujës.
Marian Rroku, ka treguar se ai ka qëlluar mbi Alda Canaj dhe nënën e saj Mbarime, në një moment të humbjes së kontrollit.
ardit-gjebrea
Ai ka mohuar që mes tij dhe vajzës të ketë patur një raport intim, sikurse është folur në kohën kur ndodhi ngjarja. Marian Rroku ka treguar se me Aldën dhe motrën e saj Ornela e lidhte thjesht një marrëdhënie miqësie, ndërsa ai kishte shfaqur interes për një shoqen e tyre.
Por duke qenë se ky raport është keqkuptuar nga vetë vajza dhe prindërit e saj, sipas Marian Rrokut, në një moment konflikti në rrugë, teksa nëna e ka qëlluar me çantë, ai ka nxjerrë armën e punës dhe i ka vrarë të dyja.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)