S’ndalet Nertila Marku, ja mesazhi paralajmërues për Mero Bazen


marku-300x300

Motra e këngëtares Gugu, Nertila Marku, nuk ka ndërmend të ndalet edhe pas përballjes me kryeministrin Edi Rama. Marku vazhdon betejenë, por këtë radhë me Mero Bazen. Në rrjetin sociale Facebook, ajo ka shkruar diçka pikërisht për Bazen.
Për më tepër lexoni se çfarë i shkruan Nertila Mero Bazes:
“Mi çoni fjale Mero Bazes, gazeta e te cilit m’ka qujt ‘kengtare anonime”te Sali Berishes, ta përshëndes gazetën kudo që ndodhet me kangën teme: “Do të të knoj në besë të Zotit, se jam bija e malsorit! E m’ja preket nerin venit, bahem Nora e Kelmenit. Marr dhe pushkën e dal malit, se jam bije në shpi t’Prek Calit”….
Kur të merrni vesh se s’jam kengtare e deklarume, atehere do ta përshendes gazetën tane e gjithë gazetat muzikdashëse politike, edhe si mbesë zadrimorësh e nuse mirditorësh!” shkruan Marku në profilin e saj në Facebook.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)