Sabri Fejzullahu: Pse u ndava nga martesa e parë dhe si u njoha me gruan e dytë

Sabri Fejzullahu: Pse u ndava nga martesa e parë dhe si u njoha me gruan e dytë
Këngëtari i njohur për publikun shqiptar, Sabri Fejzullahu, ka rrëfyer disa detaje mbi jetën dhe bashkëshorten e tij.

Në një intervistë të dhënë për ‘Kosovarja’ ai ka treguar se si është njohur me bashkëshorten e dytë (dhe aktuale).

“Nerën e njoha në skenë, e cila kishte dashuri të madhe ndaj artit dhe dëshironte të behej një artiste e famshme. Ishte e bukur, e ëmbël dhe menjëherë në atë rast mendova ta bëj për vete. Me aftësitë e mia prej aktori e binda zemrën e saj të qëndronte për shumë kohë me mua dhe të vazhdojmë të jemi bashkë , sikur që edhe jemi edhe sot dhe të mos mund të jetojmë njëri pa tjetrin sa peshku pa ujë”, shprehet ai.

Kjo martesë e dytë ka ardhur pas një martese të mëparshme nga e cila kishte disa kohë që ishte ndarë.

“Kisha kohë që isha ndarë me bashkëshorten e parë , jo për shkak të ndonjë moskuptimi apo xhelozie, por për shkak se këndvështrimi ynë për artin ishte i ndryshëm”, rrëfen Sabriu.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)