Ja si është transformuar Edi Rama

edi ramaNjë nga politikanët, i cili ka pësuar një transformim rrënjësor në shfaqjet e tij publike, është padyshim Edi Rama, sot Kryeministër.
rama8
Një njeri pasionant, i cili ra në sy jo vetëm për qëndrimet e tij të forta, por edhe për “lookun” e tij ekstravagant si në këtë intervistë të vitit 1998 në emisionin “E diela debat”.
rama verdha
Më tej si kryetar bashkie ai ka habitur jo pak me batutat dhe sjelljen jo formale. Por në mandatin e tij të dytë ai shfaqet gjithnjë e më shumë larg veshjeve shumëngjyrëshe pasi ngjyrat ia hodhi përsipër kryeqytetit.
rama6
Marrja e drejtimit të partisë socialiste, e solli Ramën me një imazh publik gjithnjë e më të kujdesshëm.
rama3
Pjesë e imazhit të tij publik ishte edhe shfaqja në fushatën e 2009-tës për një mandat të tretë me bashkëshorten Linda, vajzën Rea dhe djalin e vetëm në atë kohë Gregorin.
Tashmë kryeministri Edi Rama është edhe babai i Zahos, fotot me të cilin janë të rralla, por ai nuk ka munguar ta prezantojë në disa raste./Opinion
rama-me-zahon1


Kjo është një foto e rrallë e kryeministrit Edi Rama me gruan e tij të parë, aktoren Matilda Makoçi.
Fotoja është postuar në FB nga gazetari Edmond Arizaj me këtë postim: “Matilda Makoci thjesht perfekte ne gezimin e saj. Edi Rama, 24 vjec, me pakqeshjen e njohur nenvleresuese-mospelqyese-ironike (Realisht nje cift te rinjsh mjaft simpatik)…
rama
Dhe: Nese ndonje portal e ndan mendjen ta publikoje kete, i lutem thjesht mos ta paraqese si zbulim te tijin, sepse “zbulimi” i vertete i ketij materiali ka dashur mbi dy jave pune. Nese nuk do ta bejne, atehere le t’i pergjigjen pyetjes: Cfare po shohin ne kete moment Makoci dhe Ra

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)