Banda serbo-shqiptare terrorizon Italinë me Audi

dë shqiptaro-serbe po terrorizon Italinë verilindore.
Tre persona, në bordin e një Audi Rs4, në gjendje për të kapur 300 kilometra në orë, po shkaktojnë panik në rrugë duke lëvizur me shpejtësi të madhe, duke lënë pas një viktimë.
Tre banditët, të armatosur dhe të rrezikshëm, e kanë grabitur makinën me ngjyrë të verdhë dhe 560 kuaj fuqi.
audirs4
Makina ka targa zvicerane dhe është vjedhur në Milano më 26 dhjetor.
Ajo është filmuar duke lëvizur me 150 kilometra në orë në krahun e kundërt në një autostradë, duke provokuar kështu një të vdekur.
Viktima është një 58-vjeçare, e quajtur Alexadrova Belova, e cila po ngiste një Opel Astra.
Për të shmangur makinën e banditëve, ajo goditi një furgon dhe ngeci e bllokuar brenda në kabinë.
Banda ka hapur edhe zjarr ndaj policisë, kur u pikasën nga blutë italianë.
Aq mbërthyer po e mban opinionin publik kjo çështje, sa në FB është hapur një faqe e posaçme, dedikuar ‘Audit të verdhë’.

L'Audi gialla sfreccia in autostrada

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)

Legjenda e Mujit dhe Halilit