Akuza e deputetit demokrat, Alibeaj: Edi Rama, shpif dhe trillon kundër shqiptarëve si Dick Marty

Akuza e deputetit demokrat, Alibeaj: Edi Rama, shpif dhe trillon kundër shqiptarëve si Dick Marty

Partia Demokratike i konsideron shpifjet dhe trillimet e pazakonta të Edi Ramës të ngjashme me ato të raporterit zviceran në Këshillin e Evropës, Dick Marty. Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj, tha se për asnjë moment kryetari i socialistëve s’ka kërkuar hetimin e zgjedhjeve, pasi ai e di shumë mirë që më 28 qershor mori ndëshkimin e merituar, humbjen e zgjedhjeve. Edi Ramaka një vit e gjysmë që refuzon hetimin. Ai nuk e do hetimin sepse e di që është humbësi më i madh i zgjedhjeve. Ai nuk e do hetimin sepse nuk ka asnjë provë për manipulim të rezultatit. Ky zotëri, njësoj si Dick Marty shpif dhe trillon pa prova”- u shpreh deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj. 
...

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)