Kosovës ende nuk i është dhënë drita e gjelbër për miqësoret ndërkombëtare. Kështu ka vendosur Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s, duke e shtyrë vendimin për 14 dhjetor 2012 që mbahet në Tokio.


Për Kosovën, FIFA vendos në Tokio!


Kosova sërish do të pret për të luajtur ndeshjet ndërkombëtare miqësore, kështu ka bërë të ditur para pak çastesh presidenti i FIFA-s, Sep Blater, në konferencën për media në Cyrih. Ai ka bërë të ditur se është diskutuar sërish vendimi në lidhje me miqësoret e Kosovës, por gjithçka ka mbetur të finalizohet në mbledhjen e 14 dhjetorit në Tokio. KE i FIFA-s i ka lejuar Përfaqësueses së Kosovës të zhvillojë miqësore më 22 maj të këtij viti, por vendimi i saj është lënë pezull pas reagimit të ashpër të Serbisë dhe UEFA-s. Në disa mbledhje rresht KE i FIFA-s ka përmendur se është duke i shqyrtuar modalitetet për zbatimin e këtij vendimi, por deri më tash nuk ka pasur asnjë hap para në këtë drejtim, përveç shtyrjeve nga njëra në mbledhjen tjetër.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)