Kur mali shembet mbi plazh


Një masivi i tërë shkëmbor u shkëput papritmas në brigjet e plazhit Saint Jouin Bruneval në Francë, duke u përplasur mbi pjesën e plazhit, fatmirësisht pa shkaktuar viktima. Masivi shkëmbor prej 30 mijë tonësh u shkëput për shkak të erozionit. Në moment brigjeve të detit ndodheshin dhjetëra pushues, njëri prej të cilëve dokumentoi me pamje filmike të gjithë skenën, si dhe panikun që përfshiu pushuesit e tjerë.

Fatmirësisht, njoftuan autoritetet franceze, nuk raportohen viktima apo të lënduar.
Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)