Julian Assange do të esktradohet në Suedi


Julian Assange mund të ekstradohet në Suedi. Gjykatësi britanik Howard Riddel ka pranuar kërkesën e prokurorisë suedeze që do të dëgjojë dëshmin e kreut të Wikileaks për akuzat për përdhunim.

Assange e ka pritur me indiferencë vendimin.

Gjatë seancës, gjykatës Riddle ka zbërthyer pikë më pikë argumentet juridike të mbrojtjes së australianit.

Avokatët e liderit të Wikileaks do të apelojnë vendimin brenda shtatë ditësh.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)

Legjenda e Mujit dhe Halilit