Pse provokon çetnikja Rada Trajkoviç


Gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës në të cilën u zgjodhën institucionet e shtetit, deputetja e re serbe nga Lista e Përbashkët Serbe, Rada Trajkoviq nuk votoi sikurse deputetët tjerë, duke e ngritur dorën lartë. Ajo u dallua nga të tjerët. Gjatë votimit Trajkoviq vazhdimisht ngriti tre gishta. Trajkoviq po ashtu gjatë fjalimit të saj në Kuvend bëri një provokim tjetër, duke iu referuar shtetit si “Kosovë e Metohi”, raportojnë mediet.
Ky gjest në masë të madhe irritoi deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët në një mënyrë tjetër ia kthyen, duke e injoruar plotësisht bisedën që Rada dëshiroi të bënte me ata.
Albin Kurti e Liburn Aliu, si dhe deputetët tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje, e injoruan sikur mos të ishte fare, pasi Rada iu afrua tyre për të biseduar diçka gjatë një pauze në sallë.

Kthehu | 

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)