Prof.dr.Jakup Krasniqi: Nuk e mohoj partinë e re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, për herë të parë nuk e mohon opcionin që pas procesit zgjedhor në PDK, ai të krijojë një parti të re,
“Sigurisht që nuk e mohoj opcionin se opcionet janë të shumta. Unë kisha dëshiruar opcionin që është në të mirë të qytetarëve të Kosovës. Nuk e kam formësuar idenë e plotë në këtë drejtim, shumë do të varet nga zhvillimet”, tha Krasniqi në një intervistë për RTV21.
Krasniqi thotë se procesi zgjedhor në PDK,lë për të dëshiruar.

Krasniqi: Nuk e mohoj partinë e re 
“Unë kisha dëshiruar që Partia Demokratike e Kosovës të jetë parti e fortë, parti që vlerëson vlera, parti që ngrit vlera dhe parti që ofron një qeverisje më të përgjegjshme në të gjitha nivelet”,ka theksuar më tej Krasniqi.
Kryeparlamentari Krasniqi vazhdon të kërkojë nga protagonistët e bisedave të përgjuara telefonike që t’i kërkojnë falje. Në këtë Intervistë Krasniqi flet edhe për shumë zhvillime dhe procese nëpër të cilat po kalon Kosova.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)