Rita Ora, artistja e re më e mirë në Britani


Superylli shqiptar, Rita Ora, ka fituar një çmim nga tabloidi më i madh britanik, The Sun, pas sukseseve të saj të jashtëzakonshme vitin që po lëmë pas.

The Sun ka publikuar çmimet e britanikëve më të mirë të vitit në atë që tabloidi quan “Bizzare Awards” dhe që është rubrika e shou-bizit.
Foto: Rita Ora will be performing at Sandance by Nasimi Beach this year on New Year's Eve! Get tickets now here: http://bit.ly/hSTlwC

- RITA HQRita radhitet në mesin e më të mirëve, duke fituar çmimin e artistit më të mirë të ri të vitit.


Thënia “kjo është ora e duhur” shkon më për shtat se me askënd me këngëtaren me origjinë shqiptarë e cila jeton në Angli Rita Ora. Për artisten viti 2012 rezulton të jetë viti i saj. Karriera e saj është vetëm në ngjitje. Performancat e saj janë pritur suksesshëm në mbarë botën. Në Britaninë e Madhe ajo mori një shpërblim të merituar ku në fundvit u shpall nga prestigjozia “The sun” këngëtarja më e mirë për të rinj.
Publikimi i albumit të saj të parë u prit me entuziazëm nga fansat e saj, të cilët u shumëfishuan shumë shpejt duke e renditur në krye te klasifikimeve europiane te muzikës. Duke lënë pas Rihanën e shumë këngëtarë të tjerë botërorë.
Rita, krahas angazhimeve të shumta, turneve dhe koncerteve për lancimin e albumit të saj në gjithe botën këngaëtarja nuk la mënjanë edhe rrënjët e saj shqiptare të cilat nuk harron kurrë t’i përmendë në çdo intervistë.
Pas vizitës që zhvilloi në vendin e origjinës në Kosovë ku edhe xhiroi videoklipin e saj më të fundit, entuziazmi i bashkëqytetarëve të saj në Prishtinë ishte në maksimum, duke i bërë të ndihen krenarë për suksesin që ajo ka arritur.
Ajo i rezervoi një koncert të vecantë Shqipërisë në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë .
Fansat e pasionuar sapo morën vesh lajmin e ardhjes së saj kanë pritur me orë të tëra për ta parë nga afër.
Ajo arriti të elektrizonte publikun me perfomancën mbreslënse në shëhsin Nënë Tereza, pasi fansat nuk pyetën as për shiun, por shijuan hitet e këngëtarës Rita Ora në një atmosferë të veçantë festive
Rita po shijon frytet e famës së saj si yll i muzikës pop, status që e kërkon atë të jetë përherë me paraqitje të shkëlqyer dhe një look të kuruar deri në detaje.
Disa nga gjërat që ajo pëlqen:
"Një prej gjërave që preferon më së shumti këngëtarja është që të vishet mire dhe me stil kur bën rregjistrimet. Më pëlqejnë shumë rrobat dhe nuk nxitohem për të vendosur se çfarë do të vesh sepse në fakt e kam të vështirë të vendos. Çdo vajze i pëlqen të vishet mirë dhe të duket e bukur".
Hezitimi i Ritës nënkupton që dalja nga shtëpia në kohë për të nuk është aq e lehtë.
"Më duhen dy orë të bëhen gati, që nga koha kur zgjohem, dëgjoj pak muzikë, bëj ca vezë për mëngjes dhe më në fund futem në dush, regulloj flokët dhe bëj tualetin. Dhe për të gjithë këtë proces më duhen dy orë", shpjegon ajo.
Artistja mund të jetë e re në skenën e muzikës, por ajo është e njohur për paraqitjen e saj karakteristike, veçanërisht të kuqin e saj të buzëve:
Nuk na ka mbetur tjetër veç t’i urojmë sukese edhe për vitin 2013


Krahas Ritës që kanë fituar çmimin e The Sun janë Robbie Williams që ka fituar çmimin e mashkullit më të mirë të vitit, teksa Emeli Sande është shpallur femra më e mirë e vitit.

Sportisti më i mirë është shpallur Andy Murray, ndërsa filmi më i mirë i vitit sipas The Sun është “Skyfall”.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)