Me fal nuk doja te te doja...

Foto


Me mungon AI,me mungon AJO,me mungojne TE DY,me mungojn ATA,me mungojne PRINDERIT,me mungon pjesa me e madhe e zemres,me mungon frymemarja me e madhe,me mungon shikimi ne depertim,me mungon degjimi i duhur,me mungon gjithcka, kerkoje dita-dites,theras Babi,Mami,por prinder nuk ka. . . . . . .ju kam ne zemer,me mungoni...

Foto

Ti dhe une ... nje fjale qe s'thuhet, nje mendim i larget qe venitet me driten, e jo me te shpreses por te harreses.

Foto
Nuk ishte ne planet e mija te dashurohesha, megjithese me ty nuk ndihesha kurre vetem. 
Me ty flisja per gjithcka. Me ty isha gjithmon vetem une dhe vetja ime. 
Ti mundoheshe te me kuptoje, te me inkurajoje, te me beje te qeshja edhe kur isha duke qare.
Tek ty kisha gjithcka megjithese kisha frik se po te dashuroja pa dashur kurre te te dojaMe fal nuk doja te te doja.
ELONA NGA KUÇOVA...
Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)