Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci është zbutur në këtë fund vit.Ai indirekt i ka kërkuar të falur, ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në kohën kur e pati quajtur si “zhvatës të fondeve”.Grabovci u ka kërkuar të falur edhe qytetarëve të Kosovës për gjuhën e përdorur në skandalin e telefonatave.

“Gabimet që i bëjmë, jemi të gatshëm ti tërheqim. Ne i jemi gëzuar lirimit të Ramush Haradinajt. Duhet të bashkëpunojmë më të gjitha forcat politike që e kanë mandatin e popullit”, ka thënë Grabovci në një konferencë për media, tek sa është pyetur, se si është i gatshëm të bashkëpunoj më një njëri që e ka quajtur “zhvatës të fondeve”, dhe “njëri që ka kontrabanduar në veri të Mitrovicës”.

Kurse, për skandalin e telefonatave, shefi grupit parlamentar të PDK-së, Grabovci ka thënë se “U kërkoj falje të gjithë qytetarëve, nëse kjo i ka bërë që të ndihën keq”.

PDK, sot ka prezantuar punën një vjeçare të qeverisjes më vendin, ku u tha se është arritur progres në të gjitha lëmitë.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)