Tenton ta shtypë, këngëtarja vdes

Konsiderohej biznesmen i fuqishëm në lëmin e restoranteve dhe të pub-eve në Prishtinë e disa rajone të tjera të Kosovës ndërsa pasmesnatën e së shtunës është bërë protagonist i një ngjarjeje të rëndë në Tiranë. Ka tentuar të vrasë një këngëtare shqiptare me makinën e tij, ndërsa mësohet se me vajzën dikur ka pasur edhe një lidhje intime. Ngjarja ka ndodhur diku në afërsi të "Varrit të Bamit" te një pub i njohur tashmë, ndërsa mësohet se vajza është konfliktuar me ish-të dashurin e saj brenda ambienteve të pub-it. Kosovari ka përplasur me automjetin e tij vajzën dhe më pas është përpjekur të largohet ndërsa është shoqëruar për në policinë e komisariatit nr. 1. Skena e krimit në të vërtet ka një dëshmitare ndërsa policia e Tiranës ditën e djeshme ka heshtur për ngjarjen, ku 22-vjeçarja Elsina Idershai, jo vetëm që ka marrë plagë të rënda nga përplasja me makinë, por më vonë u saktësua se gjendej në reanimacionin e spitalit Ushtarak,ku më vonë ka vdekë. Në mënyrë sporadike, policia e Tiranës ka saktësuar vetëm ngatërresat e emrave të këngëtareve, ndërkohë u tha se e plagosura kishte marrë plagë të lehta dhe se ishte arrestuar autori i aksidentit.

Ngjarja

E "shitur" si një aksident, ngjarja e dy netëve më parë në "Varrin e Bamit" në të vërtet ka rezultuar të ishte një tentativë e mirëfilltë vrasjeje. Burimet e policisë bëjnë me dije se është mbajtur në pranga 44-vjeçari Aziz Kelmendi nga Kosova, pasi ka rezultuar të ishte autori i plagosjes së qëllimtë të 22-vjeçares që njihet si këngëtare dhe madje edhe me emër arti "Emmy". Nga të dhënat që shoqërojnë ngjarjen e rëndë saktësohet se mes kosovarit dhe të resë shqiptare kishte ekzistuar dikur edhe një lidhje intime, lidhje që me sa duket ka përcipituar edhe në një hakmarrje dyfishe në ambientet e atij pub-i. Në ambientet e brendshme të lokalit vajza është përballur me ish-të njohurin e saj, i cili mësohet se ka qenë në shoqërinë e dikujt tjetër, e për pasojë kanë vijuar edhe zënkat që në mes kanë pasur xhelozinë. Pas daljes nga ambientet mësohet se vajza ka dashur të sqarohet me burrin kosovar, ndërsa ky i fundit e ka përplasur me makinë duke i rrezikuar seriozisht jetën. Të dhënat e para që dolën për këtë akt kishin si personazh një tjetër emër të muzikës së sotme, ndërsa emri i "Emmyt" nuk u bë publik derisa policia e Tiranës sqaroi se këngëtarja e aksidentuar është Elsina Idersha dhe jo, Dafina Zeqiri. Vajza e plagosur me dashje nga kosovari-biznesmen është në gjendje të rëndë në spital, ndërsa i gjithë versioni i pretenduar nga kosovari është hedhur poshtë nga një dëshmitare okulare, që është edhe shoqe e vajzës që përplasi me makinë 44-vjeçari nga Peja, baba i pesë fëmijëve nga dy martesa të ndryshme.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)