Arrestohet i dyshuari për masakrimin e 6-vjeçarit nga Miratoci

Motivi i vrasjes makabre të Nijaziut nuk është zbuluar akoma edhe pse i dyshuari kryesor është një i afërm i viktimës
(I Plotësuar) - Pas arrestimit të dyshuarit Refik Z. për vrasjen makabër të fëmiut Nijazi I. është dërguar tek gjykata hetuese. I dyshuari tek gjykata e lartë gjatë dëgjimit të tij nga gjykatësi hetues ka heshtë për akuzat që iu janë bë rreth vrasjes monstruoze të gjashtë vjeçarit.
Gjykatësi hetues i ka caktuar masa paraburgimi prej 30 ditësh, dhe gjykatësi hetues nesër, ditë e hënë pritet të marrë raportin nga obduksioni i mjekëve.
Vendi ku është gjetur trupi i pajetë

- Pas arrestimit të dyshuarit Refik Z. për vrasjen makabër të fëmiut Nijazi I. është dërguar tek gjykata hetuese. I dyshuari tek gjykata e lartë gjatë dëgjimit të tij nga gjykatësi hetues ka heshtë për akuzat që iu janë bë rreth vrasjes monstruoze të gjashtë vjeçarit.
Gjykatësi hetues i ka caktuar masa paraburgimi prej 30 ditësh, dhe gjykatësi hetues nesër, ditë e hënë pritet të marrë raportin nga obduksioni i mjekëve.Shtalla ku ka ndodhur krimi


Pjesëtarët e policisë së Preshevës kanë dërguar te gjyqtari hetues në Gjykatën e Lartë të Vranjës një mashkull me moshë rreth 24 vjeçare nga fshati Miratoc (Refik Z.) si të dyshuar për vrasjen e 6 vjeçarit Nijazi Ibrahimi, ka njoftuar të premten stacioni policor në Vranjë, njoftojne korrespondentet e agjencise informative "Presheva Jone" nga terreni.
Më konkretisht sipas burimeve te ngjajshme Refik Z. ëshe komshiu i afert i familjes Ibrahimi ne fshatin Miratoc dhe sipas disa deshmitarëve te fshatit (Enver I. dhe Aron K.) siq i kane deklaruar mediave lokale fjala ketu është për "hakmarrje". Sidoqoftë se për cfarë është ketu fjlala së shpejti organet kompetente të drejtësisë do të dalin me informacione të sakta për të evituar spekulimet.

Masakrohet fëmija 6-vjeçar nga Miratoca e Preshevës- Kirmineli në kërkim


U bë sonte varrimi i fëmijës gjashtëvjeçar Nijazi Ibrahimi. në fshatin Miratoc. Nijaziu në rrethana ende të panjohura dje është gjetur i vdekur rreth orës 18.00 në aneksin e një shtëpie të pabanuar në lagjen ku ka jetuar viktima. Lamtumirën e fundit ia dhanë sonte bashkëmoshatarët e tij, edukatoret, familjarët, bashkëfshatarët dhe qytetarë të tjerë.
Sipas familjarëve të djalit, Nijazi Ibrahimi, dje nga ora 12.00 të pasdites filluan dyshimet për humbjen e djalit të tyre prej kur edhe u mobilizuan familjarët për gjetjen e fëmijës së humbur. Gjashtë vjeçari në fjalë ka vijuar mësimin në entin parashkollor në fshatin Miratoc i cili nuk është kthyer në orarin e caktuar në shtëpi. Ngushëllime për familjen e Nijaziut ka shprehur drejtori i Entit parashkollorë 8 Marsi në Preshevë, Selajdin Abdiu. Lajmi tragjik për vdekjen e djalit ka tronditur bashkëfshatarët e bashkësisë lokale Miratoc dhe të gjithë qytetarët e komunës së Preshevës, sipas të cilëve kjo dukuri nuk është e zakonshme në vendin tonë. Sipas AIK Presheva Jonë" kryetari i Bashkësisë lokale Miratoc, Shezai Shaqiri ka kërkuar nga organet kompetente që vdekja e Nijazi Ibrahimit. të zbardhet sa më shpejtë dhe personi që ka kryer veprën që dal para drejtësisë. Vdekja e Nijazi Ibrahimit. edhe më tej mbetet misterioze përderisa hetimet po vazhdojnë për të zbardhur rastin në fjalë.

 

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)