Parlamenti shqiptar nderon firmëtarët e Pavarësisë


Parlamenti shqiptar nderon firmëtarët e Pavarësisë, në një ceremoni të organizuar në Kuvend, me pjesëmarrjen e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, Presidentes së Kosovës Ahtifete Jahjaga, kryeministrit Berisha e personaliteteve të tjera të trevave shqiptare.

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, theksoi se sot shqiptarët celebrojnë kryefestën e tyre, dhe nderojnë patriotët që shpallën Pavarësinë e Shqipërisë 100 vjet më parë.

“Historia e përpjekjeve për të ruajtur Pavarësinë e Shqipërisë është fondamentale. Ismail Qemali ngriti flamurin që nuk sulmoi kurrë të tjerët, Flamurin tonë, të Skëndërbeut, më të bukurin, faleminderit Ismail Qemal Vlorës, përjetë mirënjohës”, tha Topalli.


Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)