Deri kur Shteti i Kosovës do t'i burgosë Herojt??!


Skeda:Logo 100 vjet-pavaresi.jpg


Nga Flori Bruqi

Gjykata Supreme e Republikës së Kosovës ka aprovuar kërkesën e Prokurorit Mauricio Salustro që deputeti Limaj dhe tre të tjerët të paraburgosen për 30 ditë.

Rrecaj: Kërkesa për paraburgim absurde 

Avokati i deputetit Fatmir Limaj ka konsideruar se kërkesa e prokurorit të EULEX-it, Mauricio Salustro, për të paraburgosur Fatmir Limajn në një afat 30 ditësh është absurde.

“Prokurori Salustro mendon se i akuzuari për rastin Kleçka Fatmir Limaj mund të arratiset nga Kosova gjë që është absurde sepse Lima ju ka përgjigjur të gjitha ftesave që EULEX ka bërë në lidhje me këtë rast. Jemi vonuar deri me tani sepse para Limaj në pyetje janë marrë edhe tre të akuzuarit e tjerë”, tha Rrecaj.Derisa deputeti Fatmir Limaj, është duke u përballur me akuza nga EULEX-i për rastin “Kleçka”, shefi i këtij misioni është takuar me liderët e vendit, pikërisht për rastin e deputetit Limaj.

Burime të sigurta të Indeksonline kanë bërë të ditur se shefi i EULEX-it Xavier de Marnach, është takuar me kryeministrin Hashim Thaçi, kryeparlamentarin Jakup, Krasniqi, ministrin e jashtëm Enver Hoxhaj dhe me zëvendëskryeministrin Hajredin Kuçi.

Ata janë takuar në ndërtesën e qeverisë.


Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)