Hakerat grekë sulmojnë faqen zyrtare të presidencës shqiptare

Hakerat grekë sulmojnë faqen zyrtare të presidencës shqiptare
Mediat greke njoftojnë sulm hakerash mbi faqen zyrtare në internet të presidencës shqiptare.

Lajmi u bë i ditur rreth orës 19:30, disa minuta pas sulmit të hakerave në faqen  www.president.al

Prej kësaj ore çdo përpjekje për të hapur faqen e internetit të presidentit ishte e dështuar, pasi faqja nuk funksiononte.

Sipas websites greke aftonomi.gr, faqja është sulmuar nga hakerat grekë dhe sulmi është bërë në përgjigje të deklaratës së Berishës për tokat shqiptare.

Faqja zyrtare e presidencës së Shqipërisë që nga ora 19:30 e mbrëmjes nuk funksionoi dhe pritet që normaliteti të rivendoset shpejt.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)